reklama
reklama

Uczniowie, harcerze i sportowcy pomogli zwierzętom ze schroniska w Krotoszynie

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie, harcerze i sportowcy zaangażowali się w zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Krotoszynie, w którym obecnie przebywa około 100 zwierząt.
reklama

Udział w zbiórce wzięli uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i 8 w Krotoszynie, 24. Drużyna Harcerska oraz krotoszyński klub fitness 36 minut.

Udało się zgromadzić kilkadziesiąt worków karmy mokrej, jak i suchej dla młodych i dorosłych zwierzaków. Autorka kolorowego rysunku wykonanego na murach schroniska, Zuzanna Ławicka dostarczyła naturalne gryzaki - żwacze wołowe.

Prócz karmy, pracownicy klubu 36 minut przekazali piłeczki, siedziska do spania oraz kocyki. 

Jak podkreśla jeden z opiekunów z krotoszyńskiego schroniska, pomagać zwierzętom można na wiele sposobów. Najlepiej, gdyby znalazły nowy dom, jednak - jak mówi - zdaje sobie sprawdę, że nie każdy ma możliwość adoptować czworonoga. 

Można natomiast przychodzić wyprowadzać psiaki na spacery. Pierwszy raz najlepiej przyjść w sobotę między 11.00 a 15.00. Wyprowadzać psy na spacery mogą oosby od 16. roku życia - za zgodą rodziców. Młodsze osoby oczywiście też nam mogą pomagać, ale muszą być pod opieką osoby pełnoletniej - podkreśla opiekun schroniska (chce pozostać anonimowy).

Obecnie w schronisku przebywa około 100 zwierząt, w tym 53 psiaków szuka nowego domu. Jak można adoptować czworonoga? Adoptującym musi być osoba mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Przed zabraniem zwierzaka ze schroniska, odbywa się wizyta przedadopcyjna, która polega na odbyciu rozmowy z potencjalnym właścicielem. Gdy nie będzie żadnych przeciwskazań - podpisywana jest umowa adopcyjna.

Za zaadoptowanego, małego i średniego psa należy uiścić opłatę 40 zł, a za dużego 60 zł (koszt ten tylko w części pokrywa wydatki przeznaczone na każdego psa: czipowanie, szczepienie, książeczka zdrowia, kastracja). Przed przyjściem do schroniska, należy zabrać ze sobą smycz, obrożę albo transporter. Najlepiej umówić się na taką wizytę telefonicznie po godz. 18:00, dzwoniąc pod nr tel. 660-662-191, 660-662-171. 

Kontrolę nad warunkami, w jakich przebywa zwierzę sprawuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krotoszynie. Warto też pamiętać, że opieka nad zwierzęciem, to nie tylko zapewnienie mu dachu nad głową oraz wyżywienia - trzeba dbać również o regularne wizyty u weterynarza i zapewniać spacery.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama