Reklama

Trzy samorządy i jedna wspólna inicjatywa inwestycyjna

Opublikowano:
Autor:

Trzy samorządy i jedna wspólna inicjatywa inwestycyjna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o realizacji ostatniego etapu budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Rozdrażewa do Krotoszyna, który ma kosztować ponad 4 mln zł.

Trzy samorządy – powiatowy, Krotoszyna oraz Rozdrażewa – zwierają szyki i zabierają się za sfinalizowanie ostatniego etapu budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Rozdrażewa do Krotoszyna. Wspólna mobilizacja niezbędna jest do ubiegania się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych, bowiem dokończenie ścieżki ma pochłonąć ponad 4 mln zł, a jest szansa na pozyskanie dotacji w wysokości 85% wartości zadania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Ostatni etap budowy duktu pieszo-rowerowego obejmuje odcinek Nowy Folwark – Bożacin – Brzoza. Myślą przewodnią planowanego zadania jest nie tylko umożliwienie mieszkańcom kilku miejscowości z gmin Krotoszyn i Rozdrażew, bezpiecznego przemieszczania się pieszo bądź na rowerach, ale także umożliwienie im skorzystania z transportu publicznego w szerszym niż dotąd zakresie.

 

Dzięki budowie ścieżki oraz przeorganizowaniu ruchu w Krotoszynie, będzie można rowerem dojechać np. z Rozdrażewa na dworzec kolejowy i autobusowy w Krotoszynie. W kilku punktach trasy staną stylizowane wiaty rowerowe, w których można zostawić rower i np. przesiąść się na autobus. Dlatego w projekt zaangażowały się trzy samorządy – zwracają uwagę samorządowcy.

 

Budowa ścieżki spadnie na barki Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie. Zaś gminy będą współfinansowały postawienie wiat rowerowych na swoim terenie. Dodatkowo wzdłuż duktu rowerowego zostanie zorganizowany szlak „Śladami Bany” przypominający przebieg i dzieje dawnej kolejki wąskotorowej z Krotoszyna do Pleszewa. Ponadto w ramach projektu ma powstać mapa oraz aplikacja dedykowane szlakom rowerowym na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Wyniki naboru będą znane najprawdopodobniej w marcu 2021. Jeśli zadanie otrzyma wsparcie finansowe, jeszcze tego samego roku ruszy budowa ścieżki pieszo-rowerowej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE