Reklama

Trwa walka o ścieżki pieszo-rowerowe w gminie Koźmin Wlkp.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Trwa walka o ścieżki pieszo-rowerowe w gminie Koźmin Wlkp. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O budowę ścieżek pieszo - rowerowych w gminie Koźmin Wlkp. walczą radni powiatowi - Piotr Osuch i Marcin Leśniak.

Reklama

Radni powiatowi z terenu gminy Koźmin Wlkp. - Piotr Osuch i Marcin Leśniak walczą o budowę ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy. 

Ścieżka przy trasie Koźmin Wlkp. - Wałków

Marcin Leśniak na ostatniej sesji rady powiatu krotoszyńskiego w imieniu swoim i Piotra Osucha wnioskował o budowę dwóch ciągów pieszo - rowerowych na terenie gminy Koźmin Wlkp. Pierwszy dotyczy drogi krajowej nr 15. 

Zwracamy się z wnioskiem o wystąpienie do zarządców dróg w poszczególnych sprawach. Droga krajowa nr 15 - pobudowanie bariery ochronnej w miejscowości Wałków przy zbiorniku retencyjnym. Wykonanie ciągu pieszo - rowerowego do granicy gminy Koźmin, to jest miejscowości Wałków - wnioskuje Marcin Leśniak. 

Koźmin Wlkp. - Borek Wlkp. Potrzebna ścieżka pieszo - rowerowa

Druga kwestia dotyczyła drogi wojewódzkiej 438. Radni apelują o wybudowanie tam ścieżki pieszo - rowerowej łączącej miasto Koźmin Wlkp. z granicą gminy Koźmin Wlkp. Przy okazji zwracają uwagę na fatalny stan nawierzchni drogi łączącej Koźmin Wlkp. z Borkiem Wlkp.

Wnioskujemy o wykonanie remontu nawierzchni drogi na odcinku Koźmin Wielkopolski - Borek Wielkopolski. Nawierzchnia posiada bardzo duże uszkodzenia, ubytki. Bieżące remonty w chwili obecnej są niewystarczające - wskazuje Marcin Leśniak. 

 

Starosta krotoszyński zapowiada, że będzie interweniował w tych sprawach u zarządców poszczególnych dróg. 

Zwrócimy się o barierki na krajówce do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddziału poznańskiego. Zwrócimy się również do Zarządu Województwa Wielkopolskiego o wykonanie nowej nawierzchni na drodze wojewódzkiej łączącej Koźmin z granicą naszego powiatu. Ta nawierzchnia jest jaka jest - wskazuje Stanisław Szczotka. 

 

Popieracie wnioski radnych? Ścieżki pieszo-rowerowe przy tych trasach są potrzebne? Gdzie jeszcze - Waszym zdaniem - powinny takie ciągi powstać? Czekamy na Wasze komentarze. 

 

Zdjęcie: FB Marcina Leśniaka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy