Reklama

Trwa proces rekrutacyjny na studia pielęgniarskie w Krotoszynie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Trwa proces rekrutacyjny na studia pielęgniarskie w Krotoszynie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zdobycie zawodu pielęgniarki umożliwia krotoszyńska filia PWSZ w Gnieźnie. Trwa II tura rekrutacji.

3-letnie studia licencjackie na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie, filia w Krotoszynie, dają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zawodzie pielęgniarki, który aktualnie jest jedną z najbardziej poszukiwanych profesji na rynku pracy. Każdy student PWSZ Gniezno, może wziąć również udział w dodatkowych i certyfikowanych kursach, podnoszących jego kwalifikacje zawodowe, a w ramach Programu Erasmus+, może skorzystać z praktyk zagranicznych.

 

Nabór na pierwszy semestr był dobry (25 studentów – przyp. red.). (…) Jednak będziemy rozmawiać z panią dyrektor Cichowlas, która zarządza tymi obiektami, aby ta uczelnia była bardziej rozpropagowana, bo moim zdaniem dotychczas tak nie było. Jest duża ściana od strony Kauflandu, gdzie myślę że mógłby zawisnąć duży baner, aby zachęcić do nauki o profilu pielęgniarskim – zapowiedział starosta krotoszyński, Stanisław Szczotka.

 

Wspomniał także, że podczas ostatniego posiedzenia komisji rady powiatu krotoszyńskiego, radni wstępnie przyjęli uchwałę o przyznawaniu przez starostę stypendium dla studentów kierunku pielęgniarskiego, za odpowiednie wyniki w nauce.

 

Stypendium będzie przyznawane od drugiego roku studiów za wyniki w nauce, osiągane powyżej 4.0, żeby zachęcić młodych ludzi. Myślę, że w dzisiejszych czasach jeżeli chodzi o uposażenie pielęgniarek ono może nie jest na jeszcze bardzo wysokim poziomie, a na takim średnim, jednak jest lepiej jak jeszcze kilka lat wstecz. Szpital się rozbudowuje, ale mury są murami a żeby to funkcjonowało potrzebna jest załoga i wierzę, że ta filia zapewni nam napływ przyszłego personelu do naszego szpitala – przyznał starosta.

 

Druga tura rekrutacji na 3-letnie bezpłatne studia stacjonarne w zawodzie pielęgniarki potrwa do 15 września br.

 

Gnieźnieńska uczelnia, w murach popularnej „ceramy”, zapewniła studentom pielęgniarstwa bardzo dobre warunki do nauki zawodu. Pracownie do nauki praktycznej są odpowiednio przygotowane i wyposażone. Sama adaptacja pomieszczeń a więc remont i wyposażenie m. in. w umeblowanie, kosztowało samorząd powiatu krotoszyńskiego około 200 tys. zł. Zaś o wyposażenie stricte przygotowujące do zawodu m. in. fantomy, zadbała już gnieźnieńska uczelnia.

 

Studenci najpierw uczą się na fantomach tak, aby później idąc na zajęcia praktyczne na drugim roku, w warunkach już szpitalnych, nie popełniać błędów. Fantomy są to najdroższe elementy studiów pielęgniarskich. Na wyposażeniu mamy te niskiej wierności. Natomiast fantomy wysokiej wierności będą niebawem dostępne na uczelni w Gnieźnie, a krotoszyńscy studenci będą do tamtejszej pracowni symulacji również jeździć na zajęcia – zapewniała dr Katarzyna Plagens-Rotman, dyrektor gnieźnieńskiej filii uczelni PWSZ w Krotoszynie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE