Reklama

Trwa druga tura wyborów prezydenckich [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Trwa druga tura wyborów prezydenckich [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Głosujący wyrażają swe poparcie, wrzucając karty do urn wyborczych już od godz. 7.00.

Mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego również licznie udali się do lokali wyborczych. W niektórych miejscach ustawiają się nawet kilkunastoosobowe kolejki, w których ludzie cierpliwie czekają, by oddać głos na jednego z dwóch kandydatów, którzy walczą w II turze o fotel głowy państwa. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu, podczas I tury wyborów, frekwencja w powiecie krotoszyńskim wyniosła ponad 60%.

 

Natomiast wybierając się dziś do lokalu wyborczego pamiętajmy o zabraniu ze sobą dowodu osobistego bądź innego dowodu tożsamości, który posłuży do sprawdzenia, czy jesteśmy na liście wyborców. Jeżeli weryfikacja okaże się pomyślna, otrzymamy kartę do głosowania, na której znajdują się tylko dwa nazwiska kandydatów na prezydenta RP, którzy zdobyli największą liczbę głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich. 

 

Jak głosować?

Pierwszeństwo w głosowaniu mają osoby powyżej 60 lat, niepełnosprawne, z dzieckiem poniżej 3 lat oraz kobiety w ciąży. W lokalu wyborczym jednocześnie przebywać może nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe, z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej.

 

GŁOS WAŻNY:

Stawiamy znak X z lewej strony przy nazwisku tylko jednego kandydata. Znak X to dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

 

GŁOS NIEWAŻNY:

Jeżeli postawimy znak X przy nazwisku większej liczby kandydatów.

Jeżeli nie postawimy znaku X przy nazwisku żadnego kandydata, a więc wrzucimy do urny czystą kartę.

 

GŁOSOWAĆ MOGĄ:

obywatele polscy, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 18 lat.

 

GŁOSOWAĆ NIE MOGĄ:

osoby niepełnoletnie, a także pozbawione praw publicznych oraz ubezwłasnowolnione prawomocnym orzeczeniem sądu.

 

GŁOSOWANIE W REŻIMIE SANITARNYM

Osoby powyżej 75. roku życia oraz niepełnosprawne (w stopniu umiarkowanym lub znacznym) mogą głosować przez pełnomocnika. Osoby niewidome lub niedowidzące będą mogły głosować z wykorzystaniem nakładki brajlowskiej.

Zachowujemy środki ostrożności - przede wszystkim co najmniej 1,5-metrowy odstęp od innych osób oraz zakrywamy usta i nos.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE