Reklama

Tomasz Biernacki szóstym najbogatszym Polakiem wg Forbes

Opublikowano:
Autor:

Tomasz Biernacki szóstym najbogatszym Polakiem wg Forbes - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomasz Biernacki szóstym najbogatszym Polakiem wg Forbes. Twórca potęgi Dino Polska zwiększył swój majątek o blisko miliard złotych.

Tomasz Biernacki szóstym najbogatszym Polakiem wg Forbes. Twórca potęgi Dino Polska zwiększył swój majątek o blisko miliard złotych.

Jego majątek wyceniono na 5,095 mld zł. W ubiegłorocznym zestawieniu Biernacki też zajmował szóstą pozycję, a jego fortuna była wyceniona na 4,17 mld zł.

 

Założyciel sieci sklepów Dino to jeden z najszybciej bogacących się przedsiębiorców ostatnich lat. Ponad dekadę temu była to lokalna sieć z 81 placówkami, zlokalizowanymi między Poznaniem i Wrocławiem. Dziś ma 977 placówek i 16,5 tys. pracowników. W odróżnieniu od swoich głównych konkurentów, portugalskiej Biedronki i niemieckiego Lidla, Biernacki nie rozszerzył działalności na całą Polskę. Skoncentrował się na południu i zachodzie kraju, za to zagęszczał lokalizacje, otwierając sklepy nawet w małych miejscowościach. W efekcie twórca Dino zanotował rzadki na naszej liście skok swojego majątku, zwiększając go w trzy lata z 930 mln zł do ponad 5 mld zł. W zeszłym roku znalazł się na liście najbogatszych ludzi świata amerykańskiego „Forbesa” - napisano w uzasadnieniu. 

 

Na szczyt tegorocznego zestawienia najbogatszych Polaków powrócił Michał Sołowow, właściciel większościowych pakietów takich spółek jak Synthos, Barlinek, czy Cersanit. Jago majątek oszacowano na 13,3 mld zł. Zeszłorocznymi liderami było rodzeństwo Dominika i Sebastian Kulczykowie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE