Reklama

To potencjalni zabójcy, prowadzili po alkoholu lub narkotykach. Szuka ich policja! [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Takiego zachowania w żaden sposób nie da się usprawiedliwić. Ci kierowcy, mimo że wcześniej pili alkohol lub zażywali narkotyki, wsiedli do samochodu i wyjechali na ulicę. Poznajesz kogoś na zdjęciach w naszej galerii? Natychmiast powiadom policję!

Przedstawiamy zdjęcia osób, za którymi policja wystawiła listy gończe. Na publikację ich wizerunku i danych zgodę wydały sąd lub prokuratura. Niektórzy z poszukiwanych na swoim koncie mają również inne, poważne przestępstwa. Dlatego, jeżeli wiecie, gdzie się obecnie znajdują, natychmiast powiadomcie policję, dzwoniąc pod numer 112. Dodatkowo pod każdym zdjęciem znajdziecie namiary na komendę, która wystawiła list gończy. Te osoby, to potencjalni zabójcy, którzy muszą odpowiedzieć za swoje czyny - pomóż ich złapać! 

Ponad sto tysięcy potencjalnych zabójców!

Niestety, mimo że policja wciąż podaje drastyczne przykłady tego, czym się może skończyć jazda pod wpływem alkoholu czy narkotyków, nie brakuje takich, którzy tak robią. Z danych wynika, że 2021 roku ujawniono 101 892 kierujących, którzy kierowali pojazdami pod wpływem. To o 2 951 przypadków więcej niż w roku 2020. 

Kary za jazdę pod wpływem alkoholu różnią się w zależności od jego stężenia we krwi. Zgodnie z prawem jazda w stanie po użyciu alkoholu (stan, w którym stężenie alkoholu we krwi osoby kierującej pojazdem wynosi między 0,2 a 0,5 promila) jest nadal “tylko” wykroczeniem. Zgodnie z art. 87 Kodeksu wykroczeń, prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu bądź środków o podobnym działaniu, grozi:

  1. grzywna nie niższa niż 2500 zł (maksymalna to 30 tys. zł) lub areszt do 30 dni;
  2. zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat;
  3. 10 punktów karnych (od 17 września 2022 roku będzie to 15 punktów)

Więcej niż 0,5 promila i odpowiadasz za przestępstwo

Natomiast wsiadanie za kółko w stanie nietrzeźwości (w przypadku stężenia wyższego niż 0,5 promila alkoholu we krwi) to przestępstwo, za które sąd wymierza karę na podstawie Kodeksu karnego. Może to być:

  1. grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia;
  2. zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat;
  3. kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej);
  4. 10 punktów karnych (od 17 września 2022 roku będzie to 15 punktów).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy