Reklama

Terytorialsi z Wielkopolski na obchodach święta Wojska Polskiego [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Terytorialsi z Wielkopolski na obchodach święta Wojska Polskiego  [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej reprezentowali tę formację zbrojną podczas uroczystości na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Treningi po 12 godzin dziennie oraz litry wylanego potu - tak wyglądały ostatnie tygodnie żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej - którzy przygotowywali się do obchodów święta Wojska Polskiego w Warszawie oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

 

Treningi były bardzo intensywne i wymagające, codziennie żołnierze ćwiczyli po 12 godzin dziennie. Do tego dochodziła wysoka temperatura, broń, ciężkie podkute buty i pot spływający po plechach. W szeregach pododdziału honorowego znajdują się ludzie z silna motywacją, przekonaniem i poczuciem patriotyzmu. Oni naprawdę chcą to robić i czują ogromną dumę i satysfakcje z tego że mogą reprezentować WOT na tak szczególnej uroczystości – mówi instruktor musztry kpr. Artur Dzierżak z 12WBOT a wcześniej żołnierz pułku reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

 

Jednostka WOT z Wielkopolski, reprezentowała wszystkie tego rodzaju formacje zbrojne, podczas uroczystości na placu Piłsudskiego i przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Stało się tak m. in. dlatego, że w szeregach tej jednostki służy kilku żołnierzy, którzy posiadają bardzo cenne doświadczenie służby w pułku reprezentacyjnym Wojska Polskiego. To właśnie te umiejętności i wiedzę wykorzystali stając się instruktorami dla młodych żołnierzy, którzy pojęli t o szczególne wyzwanie.

 

To dla mnie wielki honor, że to właśnie sztandar z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz żołnierze z dowodzonej przeze mnie jednostki dostąpili zaszczytu reprezentowania na tak szczególnej uroczystości całych Wojsk Obrony Terytorialnej. To niezwykle budujące jak dzięki niesamowitemu zaangażowaniu i motywacji w dość krótkim czasie udało się osiągnąć tak dobry efekt i z dumą pokazać się całemu polskiemu społeczeństwu. Chylę czoła przed tym żołnierzami i dziękuje im za godne reprezentowanie jednostki – powiedział dowódca wielkopolskich terytorialsów, płk Rafał Miernik.

 

W treningach i uroczystościach udział wzięło 52 żołnierzy WOT z Wielkopolski w tym 17 kobiet, które nadal dość rzadko pełnią służbę w oddziałach honorowych. Żołnierze udali się do Warszawy ze sztandarem jednostki który brygada otrzymała 26 stycznia 2020 r. z rąk Ministra Mariusza Błaszczaka na placu Wolności w Poznaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE