Reklama

Ta wieś wie co robi. Najlepsza w naszym powiecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: umww

Ta wieś wie co robi. Najlepsza w naszym powiecie - Zdjęcie główne

Laureaci odebrali dyplomy i wyróżnienia w Łęce Opatowskiej | foto umww

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Baszków– licząca 800 dusz wioska w gminie Zduny została zaliczona do najaktywniejszych sołectw, docenionych w ramach konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

W połowie listopada rozstrzygnięto konkurs samorządu województwa wielkopolskiego. W dniach od 10 do 14 listopada odbyły się uroczyste gale pn. „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”. Nasi laureaci odebrali swoje nagrody w Łęce Opatowskiej przy współudziale lokalnych samorządów. 

Uroczystości odbyły się w ramach podsumowania V edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Konkurs realizowany jest w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Gospodarzem wydarzeń był samorząd województwa wielkopolskiego z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim na czele oraz włodarze poszczególnych gmin. W uroczystościach wzięli udział posłowie, radni sejmiku, przedstawiciele lokalnych samorządów, sołtysi oraz moderatorzy grup odnowy wsi.

- Program Wielkopolska Odnowa Wsi, w którym uczestniczy ponad 1887 sołectw i 9 miast, pokazuje jak wielką moc mają lokalne społeczności w dokonywaniu zmian  w swoim otoczeniu. Dotychczas zrealizowano ponad 2 tys. projektów w ramach programu, na które samorząd województwa wielkopolskiego przeznaczył przeszło 41 mln zł. Wielkopolska Odnowa Wsi to przede wszystkim ludzie, którzy chcą zmieniać i rozwijać swoje „małe ojczyny”. Dzięki ich energii, pomysłom oraz pracy powstają miejsca integracji, zachowany zostaje dorobek kulturowy i miejscowe zwyczaje. Owoce tych działań widoczne są w wielu miejscach naszego regionu dlatego należy wyróżnić i docenić ich wysiłek włożony w to, by wielkopolska wieś była jeszcze piękniejsza. – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Uroczysta gala była okazją do wręczenia nagród dla laureatów – najaktywniejszych sołectw, a także wyróżnień. W ramach przeprowadzonego konkursu Zarząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził 37 sołectw - laureatów konkursu, a także wyróżnił 36 sołectw z całej Wielkopolski. Wyróżnione sołectwa otrzymywały pamiątkowy dyplom, z kolei laureaci otrzymali tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska” oraz nagrodę finansową w wysokości 4 tys. zł do wykorzystania w sołectwie. 

Laureaci i Wyróżnieni w ramach V edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”:

Subregion południowej Wielkopolski (powiaty: jarociński, pleszewski, krotoszyński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński):

Laureaci 

Lp. Sołectwo Gmina

1 Raków Łęka Opatowska

2 Wrząca Brzeziny

3 Koźlątków Lisków

4 Potarzyca Jarocin

5 Baszków Zduny

6 Chlewo Grabów nad Prosną

7 Kwileń Chocz

8 Ołobok Sieroszewice

9 Petryki Stawiszyn

 

Wyróżnieni 

Lp. Sołectwo        Gmina

1 Donaborów Baranów

2 Szadek Ceków-Kolonia

3 Mnichowice Bralin

4 Skoroszów Rychtal

5 Kraszewice nr 2 Kraszewice

6 Pruszków Blizanów

7 Michałów Drugi Opatówek

8 Topola Wielka         Przygodzice

Źródło: www.umww.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy