Reklama

Reklama

Szpital zdezynfekowany. Oddziały czekają na powrót personelu.

Opublikowano: śr, 8 kwi 2020 17:14
Autor:

Szpital zdezynfekowany. Oddziały czekają na powrót personelu. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 80-90% personelu medycznego krotoszyńskiego szpitala jest obecnie wyłączona z pracy – szacuje starosta krotoszyński.

Reklama

Jak poinformował podczas wideokonferencji starosta krotoszyński – Stanisław Szczotka – krotoszyński szpital przy ulicy Mickiewicza w Krotoszynie, został już zdezynfekowany i mógłby zacząć od nowa przyjmować pacjentów.

 

Nawet od jutra. Tylko żeby przyjmować pacjentów, trzeba mieć do dyspozycji personel medyczny – zwrócił uwagę Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

 

Jednocześnie dodał, że z jego szacunków wynika, iż 80-90% personelu medycznego krotoszyńskiego szpitala obecnie przebywa na kwarantannie bądź ma wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Natomiast liczy, że do pracy zacznie wracać ten personel, u którego przeprowadzono badanie, a jego wynik wykluczył zakażenie COVID-19.

 

Wtedy będzie możliwość uruchomienia oddziałów. Teraz oddział oczywiście można uruchomić, bo jest zdezynfekowany, ale musi mieć na nim kto pracować. Być może otrzymalibyśmy posiłki z innych placówek, ale w obecnej sytuacji nie jest to wskazane, bo dąży się do tego, aby personel medyczny, a więc lekarze czy pielęgniarki, pracował wyłącznie jednym szpitalu. W przeciwnym razie tzw. łańcuszkiem, można by zainfekować kolejne dwa czy trzy szpitale – wyjaśnia starosta krotoszyński.

 

Starosta odniósł się także do sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, skąd do krotoszyńskiego szpitala na zabieg chirurgiczny, trafiły dwie mieszkanki baszkowskiego domu pomocy, które później miały pobrane próbki do badań, na obecność koronawirusa.

 

Po przyjeździe do DPS-u zostały umieszczone w izolatce. Na moją prośbę ograniczono do minimum dostęp personelu, obsługującego te izolatki. Wynik badań był jednak ujemny. Zostanie on jednak powtórzony, abyśmy mieli 100% pewność – zapowiedział Stanisław Szczotka.

 

Ponadto wydane zostało zalecenie, aby personel DPS-u w Baszkowie, nie świadczył usług poza placówką. Zaś wszyscy mieszkańcy oraz personel, ma mieć wykonane badania na koronawirusa. Wprowadzono także zakaz opuszczania obiektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.