Reklama

Szpital ma problemy ze spłatą zobowiązań i skończeniem rozbudowy w terminie.

Opublikowano:
Autor:

Szpital ma problemy ze spłatą zobowiązań i skończeniem rozbudowy w terminie. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O bieżącą sytuację krotoszyńskiego szpitala, pod kątem finansowym oraz inwestycyjnym, dopytywali na sesji powiatowi radni.

Podpytywana przez radnych powiatowych o aktualną sytuację szpitala, świeżo upieczona szefowa krotoszyńskiej lecznicy przyznała, że ten ma kłopot ze spłatą części zobowiązań, które w sumie wynoszą około 10 mln zł.

 

Pomimo zaciągniętego kredytu, to i tak ponad milion złotych stanowią zobowiązania przeterminowane. Przeglądamy wszystkie umowy i chcielibyśmy się w jakiś sposób umówić z wierzycielami. Problemem stało się również to, że NFZ w ostatnim miesiącu wstrzymał nam płatność wynikającą z tzw. jednej dwunastej, ale dzisiaj udało się zakończyć rozmowy i w najbliższym miesiącu to uregulujemy. Priorytetem jest likwidacja przeterminowanych zobowiązań – zapewniała Iwona Wiśniewska, dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Kierownictwo SP ZOZ nie ukrywa także, że jest „obsuwa” w realizacji prac związanych z rozbudową budynku szpitala przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie.

 

Covid spowodował m. in. to, że zwykłe dostawy urządzeń, które są niezbędne w tej chwili do zamontowania na dachu, również są z wielkim opóźnieniem i to powoduje, że wydłużają się terminy prac. (…) Budowa na pewno przeciągnie się w czasie. Jeżeli zakończyłaby się do końca tego roku, to bylibyśmy szczęśliwi – przyznała Iwona Wiśniewska.

 

Wpływ pandemii na proces inwestycyjny, dotyczący nowego obiektu SP ZOZ, podkreślał także zastępca dyrektora ds. techniczno-inwestycyjnych krotoszyńskiego szpitala.

 

Na pewno covid nie był tym elementem, który wpłynął na wszystko, ale znacznie wpłynął na opóźnienia. Choćby dlatego, że pracownicy z Ukrainy objęci byli kwarantanną i zjechali do swoich domów. Był to problem. Dodatkowo w przypadku urządzeń, które są zamawiane np. w Hiszpanii, to cała sytuacja w Europie i na świecie związana z covidem, również wpłynęła na dostawy. Jestem dobrej myśli, bo miesiąc temu, dostawy ruszyły. Windy są już prawie zainstalowane (stan na 25 września – przyp. red.). Elementy schodzą na budowę i ten progres wzrasta – przekonywał Dariusz Markowski, zastępca dyrektora ds. techniczno-inwestycyjnych SP ZOZ w Krotoszynie jednocześnie dodając, że październikowy termin zakończenia inwestycji, najprawdopodobniej nie zostanie dotrzymany.

 

Foto: archiwum

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE