Reklama

Świnków. Uczniowie wybrali się na pomiar drzew [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Świnków. Uczniowie wybrali się na pomiar drzew [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej w Świnkowie (gm. Krotoszyn) w ramach zajęć szkolnych wybrali się na pomiar drzew.

Zadaniem uczniów był pomiar drzew i odgadywanie ich wieku.

Zaopatrzeni w charakterystyczne przybory przyrodnika jak taśma miernicza, notes = zeszyt ćwiczeń i kalkulator zaczęliśmy mierzyć drzewa na szkolnym boisku, aby ustalić ile mogą mieć lat – mówi Beata Ceglarz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Świnkowie.

 

Młodzi przyrodnicy z wielkim zapałem przystąpili do zadania. Mierzyli szerokość pni drzew i skrupulatnie notowali wyniki w zeszytach. Wyniki okazały się imponujące.  Wiek klonów znajdujących się na boisku Szkoły Podstawowej w Świnkowie oszacowano na 40 – 50 lat, natomiast najstarszymi okazami okazały się około 70-letnie świerki.

Wyniki badań uczniowie podsumowali dość dobitnie, m. in. mogłam usłyszeć: " klony mają prawie tyle lat co moi rodzice" lub "ale stare są te drzewa". No cóż, jako opiekunka klasy podczas tych badań słuchając komentarzy uczniów w wieku 10/ 11 lat czułam się jak baobab. Następnym razem wybiorę trochę młodsze drzewka – relacjonuje Beata Ceglarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE