Reklama

Święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej

Opublikowano:
Autor:

Święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 sierpnia obchodzimy dwa święta – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, zwane także świętem Matki Boskiej Zielnej.

15 sierpnia to dzień wolny od pracy. Z tego też względu zamknięte są sklepy, urzędy i instytucje państwo. Dziś świętujemy podwójnie, obchodząc zarówno Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwane świętem Matki Boskiej Zielnej, jak i dzień Wojska Polskiego.

 

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to święto kościelne. W tym dniu czci się Matkę Boską, jako patronkę roślinności i ziemi. Tradycyjnie jest ono połączone również z dożynkami. Niestety, w tym roku – ze względu na epidemię koronawirusa – uroczystości dożynkowe w powiecie krotoszyńskim nie będą obchodzone tak hucznie, jak w latach ubiegłych.

 

Natomiast obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego jest świętem państwowym. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 roku.


W tym roku obchodzimy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji władze powiatu krotoszyńskiego i gminy oraz delegacje organizacji społecznych, kombatanckich, harcerskich czy szkolnych o godzinie 12:00 złożą wiązanki kwiatów przy Iglicy 2 Pułku Strzelców – 56 Pułku Piechoty Wlkp. na cmentarzu w Krotoszynie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE