Reklama

Święto Niepodległości w powiecie krotoszyńskim – co się będzie działo?

Opublikowano:
Autor:

Święto Niepodległości w powiecie krotoszyńskim – co się będzie działo? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku, ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, w powiecie krotoszyńskim nie odbędą się tradycyjne obchody Święta Niepodległości.

W związku z epidemią koronawirusa oficjalne obchody Święta Niepodległości zaplanowane na 10-11 listopada 2020 r. zostały odwołane. Wszystkich mieszkańców zachęcamy jednak do uczczenia Święta przez wywieszenie flagi państwowej – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Nie oznacza to jednak, że w całym powiecie krotoszyńskim nic się nie będzie działo.

 

W Sulmierzycach odbędzie się uroczysta msza święta.

 

11 listopada 2020 r. o godzinie 11:00 w kościele parafialnym w Sulmierzycach odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wdzęczności – informuje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

Obchody 11 listopada odbędą się także w Koźminie Wlkp.

 

Z powodu trudnej sytuacji związanej z COVID-19, uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się bez udziału pocztów sztandarowych i delegacji. 11 listopada o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Wawrzyńca zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, w której weźmie udział tylko oficjalna delegacja koźmińskiego samorządu i wierni – informują koźmińscy urzędnicy.

 

Po mszy świętej delegacja samorządowców – w imieniu całej społeczności gminy Koźmin Wlkp. - złoży wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Wolności.

 

W obchody Święta Niepodległości włączyli się także koźmińscy harcerze.

 

11 listopada koźmińscy harcerze zapraszają mieszkańców Koźmina Wielkopolskiego do udziału w akcji “102 CHRYZANTEMY NA 102 LATA NIEPODLEGŁOŚCI”, której celem jest upamiętnienie lokalnych bohaterów walk o niepodległą Polskę i uczczenie Narodowego Święta Niepodległości – wskazują koźmińscy urzędnicy.

 

Od godziny 11:11 do godziny 15:00 – lub do wyczerpania zapasów kwiatów – pod siedzibą Hufca ZHP w Koźminie Wlkp. (Floriańska 21) harcerze będą rozdawać chryzantemy doniczkowe. W sumie do rozdania będą mieć 102 doniczki, które następnie będzie można złożyć pod pomnikami, tablicami i mogiłami mieszkańców Koźmina Wlkp., którzy walczyli o niepodległą Polskę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE