Reklama

Sulmierzyce. Zamiast ZUK, referat komunalki w urzędzie miasta?

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Zamiast ZUK, referat komunalki w urzędzie miasta? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Grodu Sulimira nie wykluczają takiego scenariusza.

Kilka dni temu, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Sulmierzycach, Arkadiusz Koprowski, zrezygnował z dalszego kierowania jednostką i na ręce włodarza miasta złożył wypowiedzenie z pracy.

 Rozwiązanie stosunku pracy odbędzie się za porozumieniem stron – wyjaśnił Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

Nie oznaczało to jednak, że Arkadiusz Koprowski rozstał się z lokalnym samorządem. Otóż okazało się, że wygrał konkurs na kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy w Rozdrażewie. W sumie o stanowisko ubiegało się 6 kandydatów. 

 Po dokonaniu ostatecznej weryfikacji komisja rekrutacyjna uznała, że najlepszym kandydatem jest pan Arkadiusz Koprowski, który wykazał wysoki poziom wiedzy niezbędnej do zajmowania stanowiska i został najwyżej oceniony spośród kandydatów – można było przeczytać w komunikacie na stronie internetowej gminy Rozdrażew.

 

W takich "okolicznościach przyrody", w Grodzie Sulimira pierwotnie zakładano, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy rozpisany zostanie konkurs na nowego szefa ZUK, a do czasu jego rozstrzygnięcia, obowiązki kierownika przejmie jeden z pracowników. Tymczasem coraz głośniej mówi się o ewentualnej reorganizacji jednostki, która zawisła nad Zakładem Usług Komunalnych w Sulmierzycach.

Mówimy o ewentualnej likwidacji ZUK jako jednostki, a w zamian utworzeniu referatu w urzędzie miejskim, który przejąłby jego zadania. To jest oczywiście kwestia do przedyskutowania, przede wszystkim na forum rady miejskiej, ale też biorę pod uwagę taką ewentualność, która myślę, że może przynieść nawet pewne oszczędności - zwraca uwagę Dariusz Dębicki.

Dyskusja na temat ewentualnej reorganizacji ZUK najprawdopodobniej będzie miała miejsce na najbliższym posiedzeniu komisji rady miejskiej.

Foto. Google Maps

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE