Reklama

Sulmierzyce. Wyremontują kolejny odcinek chodnika przy Kaliskiej

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Wyremontują kolejny odcinek chodnika przy Kaliskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat i miasto na remont chodnika przy Kaliskiej ma 100 tys. zł. Są chętni na wykonanie prac.

Prace związane z modernizacją chodników przy ulicy Kaliskiej w Sulmierzycach prowadzone są od kilku lat. Jest to inwestycja realizowana wspólnie przez samorząd Grodu Sulimira oraz powiatu krotoszyńskiego.

Dotychczas wydano na nią około 350 tys. zł. Za tę kasę udało się odnowić niemal 500 metrów chodnika. W ubiegłym roku, za kwotę 100 tys. zł, udało się odnowić niemal 100-metrowy dukt dla pieszych, po stronie numerów nieparzystych. Modernizacja obejmowała wymianę krawężnika na kamienno-granitowy, położenie płyt betonowych oraz obramowań z kostki granitowej szarej. Zrobiono też wjazdy do posesji z kostki kamiennej.

W tym roku prace remontowe chodnika przy Kaliskiej w Sulmierzycach będą kontynuowane.

 

Mamy w budżecie zaplanowanych na ten cel 50 tys. zł. Drugie tyle daje powiat. Kontynuowana będzie wymiana chodników po lewej stronie, jadąc od strony ulicy Poznańskiej. Liczę, że prace winny się zacząć na przełomie sierpnia i września. Myślę też, że w przyszłym roku zamknie się temat remontu chodników w tej części miasta, bo zostanie nam do wykonania ostatni już odcinek – wskazuje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.
 

Kilka dni temu otwarto oferty, które spłynęły na rozpisany przetarg. Chęć wykonania prac zgłosiły dwie firmy - Gembiak & Mikstacki z Krotoszyna (133 tys. zł) oraz PPHU Eurobud z Odolanowa (99 tys. zł).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE