Reklama

Sulmierzyce. Umowa parafowana. Niebawem ruszają prace

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Umowa parafowana. Niebawem ruszają prace - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Realizowany będzie drugi etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy Alei Klonowicza.

Pierwszy etap poprawy wizerunku „miejskiej” części Alei Klonowicza realizowany był w 2018r. Wówczas wybudowano dwustumetrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, pomiędzy ulicą Poznańską a Wąską, która oddziela część wojewódzką od miejskiej Alei Klonowicza w Sulmierzycach. Zadanie kosztowało 221 tys. zł, z czego 82 tys. zł stanowiło wsparcie ze strony marszałka województwa. Za tą kasę firma Włodzimierza Kasprzaka z Koźmina Wlkp. położyła m. in. na całej długości ścieżki nawierzchnię typu Hanse Grande, a także okrągłe placyki z kostki granitowej. Ponadto zasadzono zieleń, postawiono ławeczki, kosze na śmieci oraz tabliczki, na których umieszczono daty ważnych wydarzeń historycznych dla miasta.

Teraz przyszedł czas na kontynuację zadania i wybudowanie ponad 300 metrowego odcinka duktu pieszo-rowerowego od ulicy Wąskiej do końca Alei Klonowicza, który ma być zwieńczeniem modernizacji „środkowej” części alei. Właśnie została podpisana umowa na realizację zadania pomiędzy sulmierzyckim samorządem a firmą ROLBUD z Granowca, która wykona prace za 332 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano na październik br. 

 

Ścieżka będzie miała także nawierzchnię typu Hanse Grande. Również wybudowane zostaną okrągłe placyki z kostki granitowej, a także postawione zostaną ławeczki i kosze na śmieci. Nasadzenie zieleni i położenie nawodnienia zaplanowaliśmy jednak na przyszły rok, na wiosnę. Póki co nie planujemy także stawiana elementów ścieżki edukacyjnej, co miało miejsce w poprzednim etapie chyba, że uda na się zdobyć na tego rodzaju dodatki jakieś dodatkowe granty – wyjaśnia Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE