Reklama

Sulmierzyce. Trwają prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Trwają prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To drugi etap prac związany z wybudowaniem duktu pieszo-rowerowego przy Alei Klonowicza w Grodzie Sulimira.

Pierwszy etap realizowany był w 2018r. Wówczas wybudowano dwustumetrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, pomiędzy ulicą Poznańską a Wąską, która oddziela część wojewódzką od miejskiej Alei Klonowicza w Sulmierzycach. Zadanie kosztowało 221 tys. zł, z czego 82 tys. zł stanowiło wsparcie ze strony marszałka województwa.

 

Teraz przyszedł czas na kontynuację zadania i wybudowanie ponad 300 metrowego odcinka duktu pieszo-rowerowego od ulicy Wąskiej do końca Alei Klonowicza, który ma być zwieńczeniem modernizacji „środkowej” części alei.

 

Ścieżka będzie miała także nawierzchnię typu Hanse Grande. Również wybudowane zostaną okrągłe placyki z kostki granitowej, a także postawione zostaną ławeczki i kosze na śmieci. Nasadzenie zieleni i położenie nawodnienia zaplanowaliśmy jednak na przyszły rok, na wiosnę. Póki co nie planujemy stawiana elementów ścieżki edukacyjnej, co miało miejsce w poprzednim etapie chyba, że uda na się zdobyć na tego rodzaju dodatki jakieś dodatkowe granty – zaznacza Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.
 

Wartość tegorocznej inwestycji to 332 tys. zł. Prace wykonuje firma ROLBUD Zakład Handlowo-Usługowy Mus Urszula z Granowca. Przewidywany termin zakończenia prac to 30.10.2020 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE