Reklama

Sulmierzyce. Star poległ w stacji diagnostycznej

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Star poległ w stacji diagnostycznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest kłopot z wysłużonym, ponad 30-letnim, wozem bojowym star, należącym do OSP Sulmierzyce. Auto nie przeszło pozytywnie przeglądu technicznego.

Kłopoty z wozem bojowym sulmierzyckich druhów ciagną się nie od dziś. Już jakiś czas temu głośno było o akcji druhów podczas której pojazd odmówił im posłuszeństwa. I musieli go odholować do remizy. Oczywiście wybuchła afera. Sprawa ujrzała światło dzienne najpierw na portalach społecznościowych, potem nawet w telewizji. Strażacy narazili się władzom miasta, bo te poczuły się ośmieszone i postawione w roli tych, którzy nie dbają o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Do tego sprawa nabrała politycznych barw. Reprezentanci PiS-u deklarowali wsparcie na zakup nowego auta, jeśli tylko miasto wyłoży połowę potrzebnych środków. Ta połowa to jakieś 500 tys. zł co dla finansów Grodu Sulimira – to kosmiczny wydatek. W międzyczasie wóz naprawiono. I wydawało się, że „ognisko” jakoś da się zagasić. Niestety, pojazd – jak się dowiedzieliśmy – nie przeszedł pozytywnie kontroli na stacji diagnostycznej. I na razie jest uziemiony. - Auto nie przeszło przeglądu z trzech powodów. Odnotowano wyciek na silniku, słaby hamulec ręczny i problem ze spalinami. Teraz ma się wozem zająć mechanik. Jestem przekonany, że po usunięciu tych usterek, auto wróci do służby – zaznacza Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc, jednocześnie strażak.

Jest jednak światełko w tunelu, że kłopoty ze sprzętem strażackim się skończą. Otóż władze Grodu Sulimira zapewniają, że będą czynić starania o pozyskanie nowego auta dla sulmierzyckich druhów. - Dlatego w budżecie na 2020r. chcemy zabezpieczyć pewną sumę pieniędzy - choćby 200 tys. zł - która będzie stanowiła część naszego wkładu, do zakupu auta. Jeżeli trzeba będzie, weźmiemy nawet kredyt – precyzuje włodarz Sulmierzyc. Zaznacza jednak, że w grę wchodzi jedynie średni wóz bojowy. - Na warunki i liczbę wyjazdów naszej jednostki będzie wystarczający – tłumaczy włodarz. Wartość takiego sprzętu to ok. 800 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE