Reklama

Sulmierzyce. Ruszył remont chodnika przy Kaliskiej

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Ruszył remont chodnika przy Kaliskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już kolejny odcinek duktu dla pieszych modernizowany w tej części miasta wspólnie przez samorząd powiatu i Sulmierzyc.

Zakres prac zgodnie z zapisami zawartymi w wydanym przez konserwatora  zabytków pozwoleniu obejmował będzie wymianę krawężnika na krawężnik kamienno-granitowy, wykonanie wjazdów do posesji z kostki kamiennej, chodnika z płyt betonowych bezfazowych oraz obramowań z kostki granitowej. Inwestycja realizowana jest z budżetu powiatu krotoszyńskiego i opiewa na kwotę 104.000 zł. Do zdania dokłada się samorząd miasta Sulmierzyce wspierając go kwotą w formie dotacji celowej w wysokości 50.000 zł.

 

Prace związane z modernizacją chodników przy ulicy Kaliskiej w Sulmierzycach prowadzone są od kilku lat. Jest to inwestycja realizowana wspólnie przez samorząd Grodu Sulimira oraz powiatu krotoszyńskiego.

Dotychczas wydano na nią około 350 tys. zł. Za tę kasę udało się odnowić niemal 500 metrów chodnika. W ubiegłym roku, za kwotę 100 tys. zł, udało się odnowić niemal 100-metrowy dukt dla pieszych, po stronie numerów nieparzystych. Modernizacja obejmowała wymianę krawężnika na kamienno-granitowy, położenie płyt betonowych oraz obramowań z kostki granitowej szarej. Zrobiono też wjazdy do posesji z kostki kamiennej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE