Reklama

Sulmierzyce. Przy SDK będzie parking dla niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Przy SDK będzie parking dla niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejsce parkingowe, dedykowane wyłącznie osobom niepełnosprawnym, ma się pojawić przy domu kultury w przyszłym roku.

Szefowa Sulmierzyckiego Domu Kultury chce, by w przyszłym roku, na parkingu przy domu kultury, pojawiło się miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

 

Sprawdziłam przepisy i okazuje się, że jeżeli na parkingu znajduje się od 6 do 12 miejsc parkingowych, to na taką ilość przypada jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych – wskazuje Edyta Jachimowska, dyrektor Sulmierzyckiego Domu Kultury.

 

Jednocześnie zakomunikowała, że miejsce parkingowe zorganizowane zostanie własnym sumptem.

 

To jest kwestia zakupienia odpowiedniej farby i myślę, że Zakład Usług Komunalnych nam to jedno miejsce przygotuje. Trzeba także pamiętać, że obiekt to nie tylko dom kultury, ale również biblioteka, gdzie przychodzą w sporej grupie także osoby niepełnosprawne – zwracała uwagę szefowa SDK.

 

Uprzedziła jednocześnie, że Sulmierzyckiego Dom Kultury, nie ominie także zadanie związane z wybudowaniem podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

 

Mógłby się on znajdować przed budynkiem, od strony kolumn, gdzie jest na to sporo miejsca. Z jednej albo z drugiej strony – wskazywała Edyta Jachimowska.

 

Czy tak się stanie, czas pokaże.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE