Reklama

Sulmierzyce. Przebudują trzy wejścia do urzędu

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Przebudują trzy wejścia do urzędu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pozwoli to na bezpieczny i swobodny dostęp do magistratu, osobom niepełnosprawnym i starszym.

Przebudowane zostaną trzy wejścia do urzędu miasta w Sulmierzycach, od strony tzw. podwórza. Wartość kosztorysowa zadania to 230 tys. zł. Miasto na realizację zadania otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 80 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i właśnie rozpisano przetarg. Zakończenie zadania zaplanowano na maj 2021r.

 

Dzięki realizacji tego zadania, w końcu urząd będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, starszych a także matek z dziećmi, którzy dotychczas bez pomocy urzędnika, mieli ogromny problem z dostaniem się do budynku urzędu – wskazuje Karina Błaszczyk, sekretarz miasta.

 

Zakres prac obejmuje m. in. roboty rozbiórkowe, budowę podestów i schodów zewnętrznych z balustradami, wymianę drzwi wejściowych, montaż dwóch platform dla osób niepełnosprawnych, uzupełnienie instalacji elektrycznej i odgromowej a także roboty wykończeniowe i uzupełniające. Dodatkowo nad każdym wejściem pojawi się daszek.

 

Platformy będą podnosić osobę niepełnosprawną np. znajdującą się na wózku, na wysokość około metra, tak by mogła dostać się swobodnie do urzędu. W związku z tym niezbędne jest przebudowanie wejść do budynku – tłumaczy sekretarz miasta.

 

Foto: archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE