Reklama

Sulmierzyce. Przebudują trzy drogi

Opublikowano: ndz, 2 maj 2021 14:02
Autor:

Sulmierzyce. Przebudują trzy drogi - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Sulmierzyc otrzymały dofinansowanie na przebudowę trzech dróg na Osiedlu Sulimira.

Trzy ulice na Osiedlu Sulimira w Sulmierzycach – ulica Sikorskiego, ulica Laskowskiego i droga od ulicy Powstańców Wlkp. - zostaną przebudowane. Samorząd Sulmierzyc otrzymał 707 tys. 512,89 zł dofinansowania na tę inwestycję z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Cała inwestycja jest warta ponad milion złotych – konkretnie 1.010.732,70 zł. Sulmierzyce zadeklarowały, że w swoim budżecie zabezpieczą na ten cel 303.219,81 zł, czyli 30% wartości inwestycji. Pozostałe 70 % pokryje dofinansowanie. 

 

W najbliższym czasie władze Sulmierzyc ogłoszą przetarg i wyłonią firmę, która zajmie się przebudową trzech dróg na osiedlu. Początek prac zaplanowano na wrzesień. 

W ramach projektu jezdnie na ul. Sikorskiego, ul. Laskowskiego i drodze od ul. Powstańców Wlkp. mają zostać przebudowana do szerokości 5 metrów. Wymienione zostaną podbudowy dróg, a nawierzchnie będą wykonane z kostki brukowej betonowej. W ramach inwestycji powstaną też nowe zjazdy i dojścia do posesji. Łączna długość przebudowywanych dróg to 504 metry. Firma, która wygra przetarg zajmie się również wybudowaniem kanału odwadniającego pas drogowy, kanalizacji deszczowej, wypustów deszczowych i przykanalików. 

 

Wykonanie przebudowy ulic znacznie podniesie standard techniczny dróg a przez co zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym użytkowników i mieszkańców. Przebudowa dróg jest konieczna, gdyż dotychczasowa zniszczona nawierzchnia nie zapewnia prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po niej pojazdów i pieszych – podkreślają władze Sulmierzyc. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.