Reklama

Sulmierzyce. Przebudują drogi na osiedlu

Opublikowano: pon, 26 lip 2021 06:30
Autor:

Sulmierzyce. Przebudują drogi na osiedlu  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1 mln zł będzie kosztowała przebudowa trzech dróg na Osiedlu Sulimira w Sulmierzycach.

Trzy ulice na Osiedlu Sulimira w Sulmierzycach – ul. Sikorskiego, ul. Laskowskiego i droga od ulicy Powstańców Wlkp. - zostaną przebudowane. 

Burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Urszuli Juraszyk podpisał w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu umowę na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 707 512,89 zł. (70% dofinansowania) na przebudowę dróg na Osiedlu Sulimira – informują władze Sulmierzyc.

Całkowita wartość przebudowy to 1.010.732,70 zł. Wykonawcą przebudowy trzech ulic w Sulmierzycach jest firma „ROLBUD” Zakład Handlowo – Usługowy Mus Urszula z Granowca.

Inwestycja zakłada przebudowę jezdni na trzech ulicach do szerokości 5 m. Na całych projektowanych odcinkach ulic planuje się wymianę podbudowy i nadanie nowej nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej – wyliczają władze Sulmierzyc.

Jezdnie będą ograniczone krawężnikiem, a wykonawca inwestycji stworzy także wjazdy i dojścia do posesji. Dodatkowo wszystkie trzy drogi zostaną wyposażone w kanał odwadniający pas drogowy – kanalizację deszczową, wypusty deszczowe i przykanaliki. 

Łączna długość planowanych do przebudowy dróg  wynosi 504 m.

Wykonanie przebudowy ulic znacznie podniesie standard techniczny dróg, przez co zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym użytkowników i mieszkańców. Przebudowa dróg jest konieczna, gdyż dotychczasowa zniszczona nawierzchnia nie zapewnia prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po niej pojazdów i pieszych – podkreślają samorządowcy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.