Reklama

Sulmierzyce. Posadzili 50 drzew

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Posadzili 50 drzew - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sulmierzycach posadzono 50 drzew miododajnych.

Sadzonki drzew miododajnych wkopano w parku przy Sulmierzyckim Domu Kultury, w parku przy ulicy Wrocławskiej w Sulmierzycach oraz na placu zabaw przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Sulmierzycach. W sumie w mieście posadzono 50 drzew miododajnych z gatunku lipa i głóg.

 


W związku z ograniczeniami COVID -19 prace przy nasadzeniu wykonali tylko pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Sulmierzycach – wskazuje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.50 sadzonek miododajnych drzew kosztowało w sumie 7.047 zł. Urząd miejski w Sulmierzycach na zakup sadzonek pozyskał dofinansowanie w wysokości 4.720 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Pozostałą kwotę – 2.327 zł – sfinansowano z budżetu miasta Sulmierzyce.To już druga tego typu akcja w Sulmierzycach.

W październiku ubiegłego roku w mieście zasadzono 56 miododajnych drzew, które w kopano w parku obok Sulmierzyckiego Domu Kultury i w parku przy ulicy Wrocławskiej. Były to lipy i akacje.Wówczas w akcję sadzenia drzew miododajnych w Sulmierzycach włączyli się mieszkańcy, przedstawiciele urzędu, radni, uczniowie i przedszkolaki oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Sulmierzyckiej.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE