Reklama

Sulmierzyce. Piłkarski turniej dwóch ulic

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Piłkarski turniej dwóch ulic - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przeciw siebie stanęli zawodnicy ulicy Krotoszyńskiej, Kaliskiej, Wrocławskiej i Wiosny Ludów.

W turnieju mogli wziąć udział wyłączenie mieszkańcy jednej lub dwóch ulic w Sulmierzycach, niekoniecznie ze sobą sąsiadujących. Była to II edycja turnieju. Pierwsza została rozegrana w 2011r. Zespoły grały w sześcioosobowych składach. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny, reprezentujące ulice - Krotoszyńską, Kaliską, Wrocławską i Wiosny Ludów.

 

Zawodnicy w pierwszej kolejności rywalizowali w fazie grupowej, gdzie każdy grał z każdym (po 10 min bez zmiany połów). W sumie rozegrano 6 meczy.

Organizatorem zawodów był miejscowy klub piłkarski "LKS Sulimirczyk" oraz Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. W fazie grupowej zespoły grały systemem każdy z każdym po 10 min bez zmiany połów. Na tym etapie rozgrywek rozegrano 6 meczy. Później przyszedł czas na pojedynki, które decydowały o ostatecznym podziale miejsc.

 

O trzecie miejsce walczyła drużyna Wiosny Ludów z Wrocławską. Lepsi w stosunku 5:0 okazała się reprezentacja Wiosny Ludów. Zaś w emocjonującym finale stanęli na przeciw siebie zawodnicy ulicy Krotoszyńskiej i Kaliskiej. Ostatecznie wynik brzmiał 5:3 dla piłkarzy z Krotoszyńskiej. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale. Wręczono także indywidualne wyróżnienia zawodnikom.

 

Organizatorem zawodów był miejscowy klub piłkarski "LKS Sulimirczyk" oraz Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Turniej został sfinansowany w ramach III edycji grantów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który przekazał środki na zakup pucharów, medali oraz nagród rzeczowych dla wyróżnionych zawodników. We wrześniu br. zaplanowana jest trzeci turniej. Dokładna data zostanie podana po zaakceptowaniu harmonogramu przez ministerstwo.

 

 

Wyniki fazy grupowej:

Krotoszyńska – Kaliska 3:0

Wrocławska – Wiosny Ludów 0:4

Krotoszyńska – Wrocławska 1:0

Kaliska – Wiosny Ludów 2:1

Kaliska – Wrocławska 3:3

Krotoszyńska – Wiosny Ludów 2:1

 

Mecz o 3 miejsce:

Wiosny Ludów - Wrocławska 5:0

Finał:

Krotoszyńska - Kaliska 5:3

 

Wyróżnienia dla zawodników:

Najlepszy strzelec - Mikołaj Kulawski (6 bramek, Wiosny Ludów)

Najlepszy zawodnik turnieju - Roman Wyrwas (Kaliska)

Najlepszy bramkarz - Oliwier Migaj (Krotoszyńska)

Nagroda organizatora - Szymon Wojtkowski (Wrocławska)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE