Reklama

Sulmierzyce. Kamera będzie pilnowała porządku na placu zabaw

Opublikowano: pon, 20 lip 2020 18:17
Autor:

Sulmierzyce. Kamera będzie pilnowała porządku na placu zabaw - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o miejsce rekreacyjne dla najmłodszych, zlokalizowane przy ulicy Starokościelnej.

O poprawę estetyki i bezpieczeństwa dla najmłodszych mieszkańców miasta, korzystających z placu zabaw przy ulicy Starokościelnej, upomniał się szef rady miejskiej.

Niektóre elementy zabawowe, to tak naprawdę zagrażają bawiącym się tam dzieciom. Na siedzisku od piaskownicy jest gwóźdź na gwoździu, a i same deski są w fatalnym stanie. Do tego należałoby także umyć te elementy zabawowe, bo one są brudne i odkazić, w końcu mamy pandemię. Jest tam duży przepływ dzieci, a obiekt nie spełnia swojej roli. Należałoby go także doposażyć – wskazywał Adam Orzeszyński, przewodniczący rady miejskiej w Sulmierzycach.

 

Wspomniał także o stojącej tam wiacie rekreacyjnej.

Jest zdewastowana. Połamane są listewki. Do tego jak to wygląda - tu się dzieci bawią, a pod wiatą leżą butelki po alkoholu. Może warto dołożyć trochę pieniędzy i zrobić tam okiennice, żeby to było zamknięte. (…) Ta wiata niby jest pod tzw. patronatem naszej straży, ale nigdy nie została ona oficjalnie im przekazana. Prosiłbym więc o ustalenie statusu tej wiaty – zwracał uwagę szef rady.

 

Zaś Krzysztof Pauliński wspomniał, iż plac zabaw powinien mieć wyznaczony „sztywny” czas godzin, w trakcie których, można korzystać z obiektu.

Miałem kiedyś okazję zaobserwować, jak około 22.30, grupa młodzieży szła na ten plac. Trzeba by zrobić regulamin, że z obiektu można korzystać do 22.00 i wówczas, kiedy jedzie policja, może zainterweniować – wskazywał radny.

 

Dlatego dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom, a także mieszczącym się na placu zabaw elementom zabawowym, zaproponowano zamontowanie na nim kamery miejskiego monitoringu.

Tam czasami młodzież rowerami po ławkach jeździe. Nie ma też odpowiedniego oświetlenia. Gdyby była kamera, zawsze można podejrzeć, co się tam dzieje - przekonywał Krzysztof Pauliński.

 

Wszystko więc wskazuje na to, że plac zabaw zostanie objęty monitoringiem.

Trzeba tylko sprawdzić, gdzie tę kamerę można by zainstalować, by spełniała swoje zadanie – zaznacza Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.