Reklama

Sulmierzyce. Jolanta Nowak zrezygnowała z pracy. Szukają nowego skarbnika

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sulmierzyce. Jolanta Nowak zrezygnowała z pracy. Szukają nowego skarbnika - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jolanta Nowak w sulmierzyckim samorządzie nie zagościła zbyt długo. Funkcję skarbnika objęła pod koniec kwietnia 2022 roku. I zaledwie po kilku miesiącach pracy złożyła rezygnację.

Reklama

Jolanta Nowak z Kobylina przez 17 lat pełniła funkcję skarbniczki gminy Kobylin. Z końcem lutego 2019 roku poprosiła jednak o rozwiązanie stosunku pracy. Powodem była decyzja prezesa rady ministrów, który powołał Jolantę Nowak na etatowego członka kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu. Jolanta Nowak sama aplikowała na to stanowisko, a prezes Rady Ministrów docenił jej kompetencje oraz doświadczenie zawodowe powołując ją jako członka RIO. 

Władze i radni Kobylina żegnali skarbniczkę, życząc jej sukcesów w nowym miejscu pracy. 

-yczymy pani wszystkiego dobrego na nowej drodze i samych sukcesów w nowym miejscu pracy – powiedział Piotr Chlebowski, przewodniczący kobylińskiej rady. 

Do słów wdzięczności za 17 lat pracy dołączył się włodarz. 

Dziękuję za rzetelną pracę, za zaangażowanie i sumienne wykonywanie obowiązków – powiedział Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina.

Z RIO na stanowisko skarbnika do Sulmierzyc

Jolanta Nowak przez 3 lata pracowała w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Kaliszu. Gdy jednak z końcem kwietnia 2022 roku Urszula Juraszyk - dotychczasowa skarbniczka w Sulmierzycach - przeszła na emeryturę, Jolanta Nowak zdecydowała się na pracę w Sulmierzycach. I została powołana na nową skarbniczkę. 

Burmistrz Sulmierzyc wnioskuje do Rady Miejskiej w Sulmierzycach o powołanie na stanowisko skarbnika miasta panią Jolantę Nowak, która posiada kwalifikacje i doświadczenie wymagane zgodnie z art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych do zatrudnienia na stanowisku skarbnika. Pani Jolanta Nowak ukończyła Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu o kierunku finanse i bankowość, studia podyplomowe w zakresie rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiada certyfikat księgowy wydany przez ministra finansów. Pracowała na stanowisku skarbnika przez 17 lat - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Skarbnik Sulmierzyc złożyła rezygnację 

Jolanta Nowak długo jednak w Sulmierzycach nie zabawiła. Na ręce Dariusza Dębickiego złożyła bowiem rezygnację. I z końcem sierpnia przestanie być skarbnikiem miasta. 

Pani Jolanta złożyła wymówienie. Otrzymała propozycję dla niej lepszą - na pewno pod względem dojazdu, bo ma bliżej. I zdecydowała, że zmieni pracę - mówi Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc. 

Podkreśla jednocześnie, że ze współpracy z Jolantą Nowak był bardzo zadowolony. 

Szkoda, bo myślałem, że dłużej u nas zagości, ale oczywiście nie mogę jej tego zabronić. Myślę, że pani Jola była zadowolona ze współpracy z urzędem, ja też byłem zadowolony ze współpracy, ale wiadomo - życie pisze różne scenariusze. Życzę pani Joli dalszego rozwoju zawodowego - wskazuje włodarz Sulmierzyc. 

Sulmierzyce szukają nowego skarbnika

Dariusz Dębicki już ogłosił nabór na nowego skarbnika Sulmierzyc. Jolanta Nowak będzie pracować w sulmierzyckim urzędzie do końca sierpnia. Do tego czasu burmistrz chce też wybrać nowego skarbnika. 

Mam nadzieję, że ktoś się pojawi. To nie jest łatwa funkcja, zwłaszcza w takich czasach jakie mamy. Przede wszystkim chodzi o środki finansowe - pieniędzy coraz mniej, wszystko coraz droższe, a funkcjonować to jakoś wszystko i kręcić się musi. Mam nadzieję i jestem dobrej myśli, że znajdzie się osoba, która podejmie się tego zadania i w najbliższym czasie będę mógł pochwalić się nowym skarbnikiem - mówi Dariusz Dębicki. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy