Reklama

Reklama

Sulmierzyce. Jest zgoda władz na uruchomienie przedszkola

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 20:17
Autor:

Sulmierzyce. Jest zgoda władz na uruchomienie przedszkola - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice mają jednak posyłać swoją pociechę na własną odpowiedzialność.

Reklama

Wczoraj rząd zgodził się na ponowne uruchomienie od 6 maja żłobków i przedszkoli. Ostatnie słowo w tej kwestii należy jednak do samorządowców, którzy mają zdecydować o ewentualnym powrocie przedszkolaków do placówek. W Sulmierzycach jest szansa, że zostanie wznowiona opieka nad dziećmi w miejscowym przedszkolu.

Było zapytanie ze strony sanepidu czy będziemy ewentualnie uruchamiać przedszkole. Wstępnie zgodę wyraziłem. Jednak zanim ruszy przedszkole sanepid i tak się pojawi, by sprawdzić warunki sanitarne – zaznacza Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

Jeżeli nie będzie do nich zastrzeżeń, wówczas rodzice mają być poinformowani o możliwości posłania pociech do placówki. 

Do naszego przedszkola uczęszcza ponad 100 dzieci. Myślę, że od razu wszyscy rodzice swoich dzieci do niego nie poślą. Dyżur w przedszkolu byłby jednak prowadzony i jeżeli rodzic chciałby przyprowadzić dziecko, bo nie będzie miał innego wyjścia, gdyż musi np. pójść do pracy, a nie ma z kim dziecka zostawić, to miałby taką możliwość – wskazuje Dariusz Dębicki. 

 

Wcześniej jednak rodzic musiałby się skontaktować z dyrekcją przedszkola i uprzedzić o takiej ewentualności. Ile osób w przedszkolu pełniło by opiekę nad maluchami?

Wszystko zależy od tego ile będzie dzieci. Będziemy reagować na bieżąco. Będą prowadzone dyżury, ale całą logistyką zajmuje się już dyrektor przedszkola. Ona także podejmie ostateczną decyzję o uruchomieniu opieki nad dziećmi – zaznacza burmistrz.

 

Czy została ona już podjęta?

Jeszcze nie. Jeżeli zapadnie jakaś decyzja, zostanie podana do publicznej wiadomości – zapewnia Justyna Maciejewska, dyrektor przedszkola w Sulmierzycach.

Za to burmistrz uprzedza, że w obecnej sytuacji epidemicznej, rodzice będą posyłać dzieci do przedszkola na własną odpowiedzialność.

Będziemy informować taką klauzulą, że nie odpowiadamy za jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu u dziecka, bo nie jesteśmy w stanie zapewnić 100% warunków higienicznych, bo nie ma co się oszukiwać, ale tak jest – wskazuje Dariusz Dębicki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.