Reklama

Sulmierzyce. Będzie obowiązek chipowania psów?

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Będzie obowiązek chipowania psów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zdaniem części rady miejskiej rozwiązałoby to w dużym stopniu problem, wałęsających się po mieście czworonogów.

Kwestię zrobienia porządku z wałęsającymi się po ulicach miasta psami, poruszył przewodniczący rady miejskiej.

 

 

Często wiemy czyje te psy są a ciągle jest z tym problem. Może warto by usankcjonować w jakiś sposób, obowiązek chipowania psów. Wtedy jak kogoś pogryzie pies, czego nie można przecież wykluczyć, to wtedy udowodni się właścicielowi, że to jest jego zwierzę - wskazywał Adam Orzeszyński, przewodniczący rady miejskiej w Sulmierzycach. 

 

Jednocześnie dodał, że często tylko nieuchronność kary mobilizuje właścicieli czworonogów, by baczniej pilnowali swoich pupili.

Wcześniej często macha się na wiele rzeczy ręką, a tak jest policja, bada czyj pies i jest ewentualna kara – zwracał uwagę szef rady.

 

Część radnych popiera pomysł przewodniczącego Orzeszyńskiego.

Jest to dobry kierunek. Koszt zachipowania jednego psa to około 50 zł, więc nie jest to jakaś horrendalna suma. Jednak w tych trudnych czasach powinniśmy się zastanowić czy stać nas na taki wydatek, bo moim zdaniem powinniśmy mieć inne priorytety – zwraca uwagę Kamil Łopuszyński.

 

Podobnie uważa Karolina Zaborek-Kulawska.

System elektronicznego znakowania jest najlepszą, możliwą metodą identyfikacji zaginionych psów i ostatnimi czasy zyskuje na popularności – przyznaje radna.

 

Za wprowadzeniem obowiązkowego „rejestrowania” psów jest także zasiadający w sulmierzyckiej radzie przedstawiciel Partii Zieloni.

 

Jestem jak najbardziej za obowiązkowym chipowaniem psów. Rozwiąże to problem w sytuacjach, gdy dochodzi do szukania właściciela czworonoga, który błąka się po Sulmierzycach. Także w przypadku ataków takich psów na ludzi a takie miały też miejsca – przypomina Marcin Ptak, przewodniczący komisji społecznej.

 

W sulmierzyckim urzędzie zarejestrowanych jest aktualnie około 120 psów. Natomiast na najbliższych posiedzeniach komisji rady miejskiej, ma być przedstawiony projekt uchwały związany z chipowaniem czworonogów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE