Reklama

Sulmierzyce. 26 wniosków na wymianę starych kopciuchów

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. 26 wniosków na wymianę starych kopciuchów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto dokłada mieszkańcom Sulmierzyc do zadania nawet 3 tys. zł. Czy w przyszłym roku program będzie kontynuowany?

26 wniosków o dofinansowanie z budżetu miasta, wymianę starego pieca na nowy ekologiczny, złożyli mieszkańcy Grodu Sulimira. Miasto do wymiany „kopciucha” dokłada 50% udokumentowanych kosztów wymiany, jednak nie więcej niż 3 tys. zł. O dofinansowanie mogli ubiegać się wszyscy mieszkańcy miasta, którzy są właścicielami nieruchomości na terenie Sulmierzyc. Dotacja mogła być przeznaczona m. in. na zakup i montaż nowego systemu ogrzewania czy zakup, montaż, wymianę lub modernizacją instalacji grzewczej wraz z grzejnikami. Radni właśnie jednogłośnie podjęli stosowną uchwałę.

 

Radni dopytywali rządzących, kiedy miasto będzie podpisywało umowy z mieszkańcami.

Problem polega na tym, że bez tej umowy firma, która dostarcza piec, nie może wystawić faktury – zwracał uwagę Marcin Ptak.

 

Włodarz wyjaśnił, że stanie się to niebawem.

Jeżeli tylko uchwała wejdzie w życie, to wnioskodawcy zostaną poinformowani o terminie podpisania umów – zapewniał Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

Natomiast Krzysztof Pauliński apelował, aby program związany z dofinansowaniem wymiany pieca, ruszył zdecydowanie wcześniej, aniżeli w tym roku. Najlepiej na początku 2021r.

Okazuje się, że jeżeli ktoś chce wymienić sobie instalację na ogrzewanie gazowe, to bardzo długo trwają sprawy formalne w gazowni i później nie ma możliwości rozliczenia tego zadania do końca tego roku. Stąd też być może tylko tyle wniosków w tym roku, bo program ruszył dość późno – zwracał uwagę radny.

 

Natomiast wsparcie finansowe ze strony miasta, przy wymianie pieców, ma być kontynuowane.

W jakim wymiarze, to się okaże przy konstruowaniu nowego budżetu. Teraz zakładaliśmy, że wniosków będzie około 30 i na taką też liczbę zabezpieczyliśmy kwotę w budżecie. Mam taką nadzieję, że znajdziemy jakieś środki, żebyśmy mogli funkcjonować w zakresie przedsięwzięć ekologicznych. – zapowiedział włodarz miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE