Reklama

Strajk generalny uczniów i studentów. Chcą dymisji ministra edukacji

Opublikowano:
Autor:

Strajk generalny uczniów i studentów. Chcą dymisji ministra edukacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś – w środę, 9 grudnia 2020 r. - spora grupa studentów i uczniów z całej Polski bierze udział w Ogólnopolskim Strajku Edukacyjnym.

Strajk uczniów i studentów odbywa się przez cały tydzień, jednak na dziś ogłoszono Strajk Generalny. Organizatorzy i uczestnicy strajku domagają się dymisji ministra edukacji – Przemysława Czarnka. 

 

Uczniowie i studenci napisali petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, w której domagają się dymisji ministra edukacji Przemysława Czarnka. Pod petycją podpisało się do tej pory niemal 92 tysiące osób.

 

Strajkujący uczniowie i studenci uważają, że wypowiedzi ministra Czarnka na temat m.in. prostestów kobiet oraz uczniów i nauczycieli, którzy poparli protest - były oburzające.

 Wypowiedzi te miały charakter otwartych gróźb pozbawiania środków finansowych tych uczelni, które umożliwiły pracownikom i studentom wzięcie udziału w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Deklaracje takie postrzegamy jako poważne zagrożenie dla wolności i wartości akademickich, jakie winny leżeć u źródeł akademickiego etosu. Można bez cienia wątpliwości uznać, że zapowiedzi ministra Czarnka noszą znamiona szantażu, na co nie ma i nie może być naszej zgody – podkreślają w petycji organizatorzy strajku uczniów i studentów.

 

Mimo, że petycja już kilkanaście dni temu trafiła do premiera Mateusza Morawieckiego – do dziś nic z nią nie zrobiono.

Postulat był jasny: dymisja Przemysława Czarnka. Pan Premier niestety nie odpowiedział. Musimy zatem działać dalej. A nasz cel wciąż się nie zmienia. DYMISJA PRZEMYSŁAWA CZARNKA. - wskazują w mediach społecznościowych organizatorzy strajku.

 

I zachęcają wszystkich – uczniów, studentów, nauczycieli i wykładowców – do przyłączenia się do strajku.

 

Celem nie jest tu pójście na wagary, czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza Minister Edukacji i Nauki oraz Premier – podkreślają.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE