Reklama

Sterylizacja i czipowanie psów na terenie związku Eko Siódemka

Opublikowano:
Autor:

Sterylizacja i czipowanie psów na terenie związku Eko Siódemka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Celem akcji jest popularyzacja najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji bezdomnych zwierząt i minimalizowanie ich liczby, która trafia do schronisk.

Przedmiotem akcji jest sterylizacja suk właścicielskich połączona z trwałym znakowaniem za pomocą elektronicznego identyfikatora (czipa) wraz z wpisaniem do bazy danych SAFE-ANIMAL.

 

Zwierzęta pozbawione możliwości rozmnażania są spokojniejsze, zmniejsza się u nich poziom niekontrolowanej agresji powodowanej hormonami, zmniejsza się ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego – czytamy w komunikacie.

 

Prawo do uczestnictwa w akcji  mają właściciele psów mieszkających na terenie gmin członkowskich Związku a więc gminy Krotoszyn, Kobylin, Cieszków, Zduny oraz miasta Sulmierzyce. Akcja skierowana jest w szczególności do właścicieli psów, u których często dochodzi do swobodnego przemieszczania się zwierząt i niekontrolowanego rozrodu. Działania te mają na celu zminimalizowanie ilości niechcianych miotów i tym samym zmniejszenia bezdomności zwierząt.W celu wzięcia udziału w akcji należy zapoznać się z regulaminem oraz pobrać ze strony internetowej Związku lub bezpośrednio z biur stacjonarnych Związku wniosek o sfinansowanie zabiegu sterylizacji suki, jej trwałego znakowania za pomocą elektronicznego identyfikatora oraz oświadczenie o ewentualnych dodatkowych kosztach leczenia.

 

Uzupełnione dokumenty należy złożyć w jednej z placówek Związku tj.:

- ul. Kołłątaja 7 w Krotoszynie, pokój nr 58,

- al. Powstańców Wlkp. 47 w Kobylinie,

- ul. Grunwaldzkiej 41 w Cieszkowie,

- ul. Rynek 2 w Zdunach,

- ul. Rynek 11 w Sulmierzycach.

 

Złożone wnioski będą rejestrowane zgodnie z kolejnością wpływu. Wnioski z pozytywną oceną zostaną ujęte na liście zwierząt skierowanych na zabieg. Oceny poprawności wniosków w tym spełnienia wszelkich kryteriów dokonuje Związek przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Oddział 
w Krotoszynie. Akcja  prowadzona będzie do wyczerpania środków na ten cel. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE