Reklama

Stara Obra. Co z budową chodnika przy Koźmińskiej?

Opublikowano:
Autor:

Stara Obra. Co z budową chodnika przy Koźmińskiej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O realizację zadania podpytywał rządzących w Koźminie Wlkp., radny Sławomir Patryniak.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej zwrócił się do władz Koźmina Wlkp. z wnioskiem o ujęcie budowy chodnika przy ul. Koźmińskiej w Starej Obrze, w przyszłorocznym budżecie.

 

W 2019r. został wykonany projekt na budowę tego chodnika, który został sfinansowany przez powiat oraz gminę. Uważam, że każdy projekt ma swoją ważność i zostanie zrealizowany wraz z całym zadaniem - zwraca uwagę w interpelacji radny, Sławomir Patryniak.

 

Burmistrz Koźmina Wlkp. nie ukrywa, że jest po słowie z zarządcą drogi powiatowej, przy której biegnie wspomniany chodnik.

 

Plan był taki, że po wykonaniu projektu, nastąpi realizacja zadania i teraz czekamy na sygnał ze strony władz powiatu. Jeżeli okazałoby się, że z naszej strony jest potrzeba dołożenia się do zadania, to oczywiście to uczynimy - zapewnia Maciej Bratborski, włodarz Koźmina Wlkp.

 

Natomiast władze powiatu krotoszyńskiego nie mają zbyt optymistycznych wieści.

 

W przyszłorocznym budżecie nie zostanie zaplanowanych zbyt wiele inwestycji. Wiadomo, że musi zostać w nim ujęte dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Rozdrażewa. Później ewentualnie na przestrzeni lutego i marca, kiedy jest podsumowanie minionego roku, pojawiają się wolne środki. Jeżeli takie będą, to wówczas możemy usiąść do stołu i rozmawiać o innych zadaniach - przyznaje Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE