Reklama

Stara Obra. Co szczeniaki robiły przy drodze?

Opublikowano:
Autor:

Stara Obra. Co szczeniaki robiły przy drodze? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nagranie opublikowane na profilu facebookowym „Zwierzaki w potrzebie – wolontariat Koźmin Wlkp.” wywołało ogromne poruszenie.

Na filmie z monitoringu można zobaczyć busa, który na moment zatrzymuje się przy drodze w Starej Obrze, po czym odjeżdża. Na miejscu zaś zostają dwa szczeniaki, które ruszają biegiem za autem. Z pierwszych informacji wynikało, że psiaki zostały porzucone, właśnie przez kierowcę busa.

Zgłoszenie otrzymaliśmy od właścicielki monitoringu. Twierdziła, że te pieski zostały wyrzucone. Nie kojarzyła też nikogo w pobliżu, kto by miał takie psy – mówi Joanna Staniek, wolontariuszka z „Zwierzaki w Potrzebie – wolontariat Koźmin Wlkp.

Jeden ze szczeniaków trafił pod opiekę osoby, która schytała pieska, drugiego nie udało się złapać. Dlatego wolontariusze wystosowali apel o pomoc w odnalezieniu drugiego z psów. Zaczęli także szukać dla szczeniaków nowego domu. I wtedy sytuacja przybrała zupełnie inny obrót.

Po tym jak filmik został upubliczniony, zgłosił się właściciel piesków, który mieszkał niedaleko. Okazało się, że one nie zostały wyrzucone, tylko uciekły z posesji. Moment zarejestrowany na monitoringu został opacznie zinterpretowany – wyjaśnia Joanna Staniek, wolontariuszka z „Zwierzaki w Potrzebie – wolontariat Koźmin Wlkp.

O sprawie porzucenia przez kierowcę szczeniaków, jak wskazywano na profilu faceebookowym, mieli zostać powiadomieni funkcjonariusze policji.

Jak informuje rzecznik komendy policji w Krotoszynie – nikt takiego zgłoszenia nie dokonał.

W sieci pojawiła się informacja w tej sprawie, natomiast nie otrzymaliśmy oficjalnego zgłoszenia. Skontaktowaliśmy się z jedną z członkiń stowarzyszenia, które opublikowało film. Wyjaśniła, że ostatecznie nie doszło, jak podano, do porzucenia zwierząt. Została pouczona, by przy tego typu zgłoszeniach sprawdzać okoliczności zdarzenia – mówi Piotr Szczepaniak z komendy policji w Krotoszynie.

Tego samego dnia właściciele psów zgłosili się na komisariat w Koźminie Wlkp., by zdementować informację o porzuceniu psów. 

Tłumaczyli, że w momencie prowadzenia prac polowych pieski niezauważone przez nikogo, opuściły teren posesji – wyjaśnia Piotr Szczepaniak.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE