Reklama

Smolice. Ponad 2,8 mln zł na dokończenie budowy przedszkola

Opublikowano:
Autor:

Smolice. Ponad 2,8 mln zł na dokończenie budowy przedszkola - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczął się właśnie drugi etap budowy przedszkola w Smolicach.

W pierwszym etapie firma WILBUD Huberta Kowalskiego z Kobylina pozostawiła obiekt w stanie surowym zamkniętym. Inwestycja kosztowała gminę niemal 1 mln 400 tys. zł i – choć nie obyło się bez problemów – wszystkie prace udało się zakończyć w wyznaczonym terminie.

 

 

Teraz przyszedł czas na dokończenie całej inwestycji. Ponownie zajmie się tym firma WILBUD Huberta Kowalskiego z Kobylina, która wygrała przetarg na II etap budowy przedszkola w Smolicach. Umowa między władzami Kobylina a wykonawcą inwestycji opiewająca na kwotę 2.875.385,13 zł już została podpisana i firma WILBUD przejęła plac budowy.

 

Bardzo się cieszę, że finalizujemy umowę na budowę przedszkola i rozpoczyna się kolejny etap jego budowy. Dobro naszych dzieci jest dla mnie bardzo ważne, uważam że wszystkie powinny mieć  jak najlepsze warunki do nauki i do tego dążymy – mówi Tomasz Lesiński.  


Cała inwestycja ma zakończyć się pod koniec maja 2021 roku. W tym czasie wykonawca zajmie się wykończeniem całego obiektu – wykona roboty fundamentowe, pokrycie dachu, izolacje cieplną poddasza, ścianki działowe, zamontuje stolarkę okienną i drzwiową, posadzki, malowanie i elewację.

 

Prace obejmują także instalację wentylacji mechanicznej, gazową i elektryczną, przyłącze energetyczne i oświetlenie zewnętrzne oraz instalacje wewnętrzynych linii zasilających, oświetlenia i teletechnicznych. Zagospodarowany zostanie także teren przy przedszkolu – drogi, place i chodniki zostaną utwardzone betonową kostką brukową, a na terenie posadzone zostaną drzewa i krzewy oraz zamontowane będą ławki, kosze, stojaki na rowery i ogrodzenie placu zabaw.

 

Później pozostanie już tylko wyposażenie przedszkola i przeniesienie biblioteki w Smolicach w nowe mury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE