Reklama

Sekretarz stanu parafował program inwestycyjny budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Sekretarz stanu parafował program inwestycyjny budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miało to miejsce podczas spotkania przedstawicieli rządu z parlamentarzystami i lokalnymi samorządowcami w Bożacinie, przy drodze krajowej nr 15.

W spotkaniu, które zorganizowano w pobliżu biegnącej przez Bożacin drogi krajowej nr 15, wziął udział m. in. sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który w imieniu rządu złożył podpis pod programem inwestycyjnym budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa. Szacowany koszt jej realizacji to około 400 mln zł. 

 

Jako polski rząd dajemy zgodę na realizację tej inwestycji. Przeznaczamy konkretne i wymierne środki finansowe, które są kierowane na realizację tego zadania, które było bardzo długo wyczekiwane przez lokalną społeczność, samorządowców i wszystkich tych, którzy przejeżdżają krajową 15 przez Krotoszyn, Zduny i Cieszków – podkreślał Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Zwrócił także uwagę, że obwodnica ma "wyciągnąć" ruch tranzytowy z centrum Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa, dzięki czemu ma poprawić się komfort i jakość życia mieszkańców.

 

Sam dziś jechałem z południa Polski i widziałem tu duże natężenie ruchu a w Zdunach bardzo wąską zabudowę i krętą drogę krajową, która biegnie przez tę miejscowość. Dzięki obwodnicy będzie mniej pojazdów, hałasu, spalin i będzie bezpieczniej – argumentował przedstawiciel rządu.

 

W podobne tony uderzała europarlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości.

 

Za chwilę te trzęsące się mury staną się historią. Gratuluję mieszkańcom, bo to jest to, na co się czeka kilkadziesiąt lat i wreszcie mieszkańcy oraz kierowcy będą mieli zasłużoną normalność – podkreślała Andżelika Możdżanowska.

 

Jednak nie obwodnica Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa będzie realizowana jako pierwsza. Zanim pod tę inwestycję zostanie wkopany pierwszy szpadel, to ruszy budowa trasy tranzytowej Koźmina Wlkp.  Ma ona kosztować około 93 mln zł.

 

Za kilkanaście tygodni zostanie ogłoszony przetarg na jej budowę w formule „projektuj i buduj” - zapowiedział Rafał Weber.

 

W przypadku planów budowy obu obwodnic, nie omieszkano wspomnieć o ogromnym wkładzie pracy, jaki w dopięciu tych inwestycji do realizacji, włożył lokalny samorząd. Ten z kolei podczas spotkania parafował otrzymane fundusze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. I tak, gmina Zduny otrzymała ponad 1 mln 400 tys. zł (remont ulicy Łacnowej w Zdunach) a starostwo powiatowe 91 tys. zł (przebudowa drogi powiatowej i budowa chodnika w Gorzupii).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE