Reklama

Rząd chce gminom zafundować maszty. Co na to nasi samorządowcy?

Opublikowano:
Autor:

Rząd chce gminom zafundować maszty. Co na to nasi samorządowcy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sfinansowanie nowych masztów, na których trzepotać ma flaga Polski, ma się odbyć w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.

Uruchomienie projektu „Pod biało-czerwoną”, którego celem jest sfinansowanie zakupu zarówno masztów, jak i flag, premier ogłosił podczas wizyty na Śląsku.

 

To program dla wszystkich gmin, wszystkich powiatów w Polsce. „Pod biało-czerwoną”, to propozycja dla wszystkich gmin, żeby wszędzie stawiać maszty, wysokie maszty dla uczczenia naszych rocznic, setnej rocznicy niepodległości, Bitwy Warszawskiej, które niech świadczą o tym, że polskość to jest wielka, wspaniała wartość, że polskość, to jest solidarność, polskość to wolność, a biało-czerwona flaga niech łączy – mówił premier, Mateusz Morawiecki.

 

Czy nasi samorządowcy są chętni do skorzystania z takiej okazji? Jeśli tak to w jakim wymiarze? Czy będą stawiać dodatkowe maszty?

Lokalni notable przyznają, że masztów na terenach gmin, nie brakuje i stoją w „sztandarowych” miejscach.

 

We wszystkich ważnych miejscach na terenie gminy Krotoszyn takie maszty już stoją i nie widzimy potrzeby stawiania kolejnych. Sprawdzimy jednak jaki jest ich aktualny stan techniczny i jeżeli będzie taka konieczność, to rozważymy ich wymianę – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

 

Natomiast samorządowcy z Koźmina Wlkp., mają w planach wystartować w projekcie.

 

Akurat tak się składa, że mamy stare maszty i przymierzaliśmy się do ich wymiany, więc jeżeli udałoby się coś z tego programu uzyskać i zrobić to bez kosztów, to byłbym bardzo kontent. Myśleliśmy o centralnym placu na rynku, gdzie stoją trzy maszty, które aż się proszą by je wymienić – przyznaje Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp.

 

Również w Grodzie Sulimira mają w plananach „promowanie” rządowej akcji.

 

Wprawdzie niedawno wymienialiśmy na nowe, maszty znajdujące się przy pomniku na sulmierzyckim rynku, ale chcemy skorzystać z tego projektu. Ma się tym zająć jednak dyrektor domu kultury, ale jeszcze nie ustaliliśmy szczegółów – przyznaje Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

Foto: Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE