Reklama

Rozpoczynają się egzaminy maturalne. Dziś język polski

Opublikowano: śr, 4 maj 2022 07:55
Autor: | Zdjęcie: G. Heluszka (archiwum)

Rozpoczynają się egzaminy maturalne. Dziś język polski  - Zdjęcie główne

foto G. Heluszka (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Matura 2022. Dziś rozpoczynają się egzaminy maturalne. Potrwają do 23 maja.

Reklama

W tym roku, w Polsce do egzaminu maturalnego przystąpi blisko 290 tysięcy osób. Maturzyści muszą przystąpić do trzech przedmiotów na poziomie podstawowym (język polski, matematyka i język obcy nowożytny), a także jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (w dniach 9-20 maja).

Podobnie jak w minionym roku, nie będzie obowiązkowej części ustnej. Mogą jednak to niej przystąpić osoby, którym wynik z tej części egzaminu będzie potrzebny przy rekrutacji do szkoły wyższej poza granicą. 

Egzamin pisemny z języka polskiego rozpocznie się dziś (4.05.2022) o godz. 9.00. Potrwa 170 minut. W czwartek maturzyści zmierzą się z matematyką, a w piątek - z jednym wybranym językiem obcym nowożytnym (godz. 9.00 - język angielski lub godz. 14.00 - języki: niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski).

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych. Kto z przyczyny losowych lub zdrowotnych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, będzie mógł to uczynić w sesji dodatkowej. Została ona zaplanowana w dniach 1-15 czerwca. Z kolei, egzamin w trybie poprawkowym - dla tych, którzy nie zdali jednego przedmiotu obowiązkowego w formie pisemnej - odbędzie się 23 sierpnia. 

 

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE