Reklama

Rozdrażew. Złote gody par małżeńskich [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rozdrażew. Złote gody par małżeńskich [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześć par małżeńskich z gminy Rozdrażew, zostało uhonorowanych medalem Prezydenta RP z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w rozdrażewskiej „Masztalarni” w obecności wójta Mariusza Dymarskiego, przewodniczącego rady miejskiej Wiesława Jankowskiego oraz szefowej USC Beaty Skorupskiej-Smardzewskiej.

Zanim przystąpiono do wręczenia nadanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę, na wniosek władz Rozdrażewa, okolicznościowych medali za długoletnie pożycie małżeńskie, wspólnie wysłuchano Marszu weselnego Mendelsona. Chwilę później życzenia jubilatom, w imieniu władz gminy, złożył wójt Rozdrażewa.

 

Złote gody, to jubileusz obchodzony w polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Jubileusz za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem głowy. Państwa obecność tu dowodzi bowiem, że wbrew wszelkim życiowym przeciwnościom dochowaliście przysięgi małżeńskiej. (…) Pragniemy złożyć Państwu z serca płynące gratulacje. Kierujemy też podziękowania za Wasz wkład pracy w rozwój naszej gminy, za trud włożony w wychowanie dzieci, a często także pomoc w wychowaniu wnucząt. To Wy uczyliście ich otaczającego ich świata i pierwszych słów. Gdy dzieci dorastały razem przekazywaliście im słowem i własnym przykładem, jak żyć by być człowiekiem godnym zaufania i naśladowania – zwrócił się do jubilatów Mariusz Dymarski, wójt gminy Rozdrażew.

 

Zaś gromkie sto lat zacnym jubilatom odśpiewały panie z zespołu ludowego KALINA z Nowej Wsi. Nie zabrakło także symbolicznej lampki szampana oraz pogawędek przy kawie i cieście.

 

Medale z okazji jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego otrzymali:

 

Halina i Tadeusz Dąbrowscy z Dąbrowy

Kazimiera i Stanisław Frąckowiakowie z Dębowca

Lucyna i Jan Gryszkowie z Rozdrażewka

Maria i Zbigniew Kosiorowie z Dąbrowy

Krystyna i Tadeusz Zmyśloni z Rozdrażewa

Czesława i Jan Bochnowie z Rozdrażewa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE