Reklama

Rozdrażew. Umowy podpisane a czeki z pokryciem przekazane [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rozdrażew. Umowy podpisane a czeki z pokryciem przekazane [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery miejscowości z terenu powiatu krotoszyńskiego, otrzymały wsparcie finansowe z urzędu marszałkowskiego w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Uroczyste podpisanie umów dokonało się w siedzibie „Masztalarni” w Rozdrażewie. Przybyli na nie samorządowcy z Rozdrażewa, Zdun i Kobylina a także wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski. W sumie wsparcie popłynie do czterech miejscowości, z trzech gmin z terenu powiatu krotoszyńskiego.

 

Chciałam podziękować w imieniu wójta Rozdrażewa a także mieszkańców Wolenic i Wyk za przekazane środki, które na pewno bardzo się przydadzą a mieszkańcy są z nich bardzo zadowoleni – zapewniała Barbara Biesiada, sekretarz gminy Rozdrażew, która pełniła honory gospodarza.

 

Wicemarszałek województwa zaznaczył, że cztery dofinansowania nie są może wielkim wynikiem, ale w ramach wielkopolskiej odnowy wsi, środki na teren powiatu krotoszyńskiego zawsze spływają.

 

W sumie w ramach konkursu wpłynęło ponad 280 wniosków, z czego 124 uzyskały dofinansowanie, więc widać , że zainteresowanie jest duże. To są pieniądze, które pochodzą z budżetu województwa wielkopolskiego. (…) Po podpisaniu dziś umów, przekażemy symboliczne czeki „z pokryciem”, więc myślę, że jest to taki dodatkowy element obecnych czasów - zwrócił z delikatną ironią uwagę Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

 

Przedstawiciel wielkopolskiego samorządu jednocześnie podkreślił, że mimo iż dotychczasowe „rozdanie” środków w ramach odnowy wsi dobiegło końca, to zostało już rozpisane kolejne - do roku 2030.

 

Dodatkowo nastąpiły pewne zmiany w programie, bo w nowym perspektywie finansowej będą mogły do niego przystąpić miasta do 5 tys. mieszkańców – zakomunikował wicemarszałek województwa.

 

 

Gmina Kobylin – sołectwo Rębiechów

Dotacja: 30 000 zł

Wartość całkowita zadania: 55 941,16 zł

W ramach projektu zostanie odnowiona świetlica wiejska, a na otaczającym ją terenie pojawi się nowy element placu zabaw oraz zostanie utworzone miejsce do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę.

 

Gmina Rozdrażew – sołectwo Wyki

Dotacja: 22 748 zł

Wartość całkowita zadania: 64 932,02 zł

W ramach realizacji zadania dokonana zostanie rozbudowa świetlicy wiejskiej o taras rekreacyjny z zadaszeniem, utwardzenie terenu kostką oraz usytuowanie elementów małej architektury.

 

Gmina Rozdrażew – sołectwo Wolenice

Dotacja: 24 450 zł

Wartość całkowita zadania: 54 288,80 zł

Zadanie obejmuje remont świetlicy wiejskiej oraz doposażenie aneksu kuchennego świetlicy, a także uporządkowanie pobliskiego parku.

 

Gmina Zduny – sołectwo Konarzew

Dotacja: 24 900 zł

Wartość całkowita zadania: 54 152,22 zł

Celem projektu jest remont i poprawa funkcjonalności budynku zaplecza socjalno-magazynowego świetlicy wiejskiej oraz zagospodarowanie terenu przyległego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE