Reklama

Rozdrażew. Remontują trzy gminne drogi

Opublikowano:
Autor:

Rozdrażew. Remontują trzy gminne drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sumie, do końca sierpnia br., przebudowanych ma zostać około 1.200 mb dróg gminnych. Te zlokalizowane są w trzech miejscowościach na terenie gminy Rozdrażew - Grębowie, Nowej Wsi i Trzemesznie.

Kilka tygodni temu rządzący w Rozdrażewie rozpisali więc przetarg na remont tych dróg zaznaczając, że na to zadanie mają pół bańki. W sumie zgłosiło się 7 firm, które były chętne wykonać zadanie - Przedsiębiorstwo Budownictwa drogowego z Kalisza (514 tys. zł), Iterbud z Kalisza (518 tys. zł), Usługi Ogólnobudowlane Anna Chleboś z Sośnie (590 tys. zł), Strabag z Pruszkowa (676 tys. zł), Gembiak & Mikstacki z Krotoszyna (549 tys. zł), Marzyński z Jarocina (593 tys. zł) oraz „Szymwal” z Pleszewa (614 tys. zł). Najkorzystniejszą ofertę złożyła ta pierwsza, która realizuje zaplanowane inwestycje.

Największy zakres prac planowany jest na drodze gminnej w Nowej Wsi, gdzie prace prowadzone mają być na odcinku ponad 600 mb. Remont polegać będzie m.in. na plantowaniu poboczy, skropieniu nawierzchni asfaltem, nałożeniu warstwy wiążącej  i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. 

Zaś w Grębowie remont drogi prowadzony będzie na długości 400 mb. Tu trasa zostanie poddana m.in. korytowaniu oraz nałożeniu warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Wcześniej wykonana zostanie pełna jej podbudowa. Podobny zakres prac realizowany będzie w Trzemesznie, gdzie przebudownie poddany zostanie najkrótszy 220 metrowy, odcinek drogi gminnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE