Reklama

Rozdrażew. Finansowy zastrzyk od marszałka dla społeczności wiejskiej

Opublikowano:
Autor:

Rozdrażew. Finansowy zastrzyk od marszałka dla społeczności wiejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wsparcie popłynie w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, realizowanego przez samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Kasa trafi do dwóch sołectw w gminie Rozdrażew – Wolenic i Wyk. W sumie niemal 50 tys. zł. Drugie tyle, jako wkład własny, dokłada rozdrażewski samorząd. 

"Pięknieje Wielkopolska Wieś” to konkurs który daje szansę lokalnym społecznościom na zrealizowanie projektów przyczyniających się do podniesienia walorów kulturowych, przyrodniczych, rekreacyjnych oraz poprawienia dostępności przestrzeni publicznej dla mieszkańców „małej ojczyzny”. Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, złożonych zostało 290 wniosków z czego dofinansowanie otrzyma 124 projekty. Z budżetu województwa przeznaczyliśmy na ten konkurs 3.250.000 zł. - mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Z tej puli ponad 24 tys. zł przypadnie Wolenicom. Kasa zostanie zainwestowana m. in. w salę wiejską, w której zostanie odnowiona np. podłoga oraz ściany. Lifting przejdą także stoły, do których dokupione zostaną nowe krzesła.

Środki finansowe wydatkowane zostaną także na stworzenie aneksu kuchennego, z umeblowaniem, zlewozmywakiem. Do tego zakupione zostanie wyposażenie m. in. szklanki, talerzyki. Ponadto do sali doprowadzona będzie sieć wodociągowa – wylicza Beata Machowska, sołtys Wolenic.

 

Jednocześnie dodaje, że do kasy, która płynie ze strony marszałka oraz gminy, sołectwo z funduszu sołeckiego dokłada około 17 tys. zł. Pozwoli to także na odnowienie centrum wsi, w którym zlokalizowany jest park.

Obecnie jest to teren bardzo zaniedbany. Chcielibyśmy stworzyć tam miejsce, gdzie można pospacerować alejkami czy usiąść na ławeczce. Tu jednak prace rozpoczną się nie wcześniej niż jesienią – zapowiada sołtys Wolenic.

 

Z kolei w Wykach wsparcie finansowe ze strony marszałka województwa w wysokości ponad 22 tys. zł, spożytkowane zostanie na wykonanie tarasu rekreacyjnego i wymianę nawierzchni przy świetlicy wiejski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE