Reklama

Rozdrażew. Czy we wsi staną mierniki prędkości?

Opublikowano:
Autor:

Rozdrażew. Czy we wsi staną mierniki prędkości? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Być może już niebawem kierowcy wjeżdżający do Rozdrażewa zarówno od strony Krotoszyna oraz Dobrzycy – na własne oczy zobaczą z jaką prędkością się poruszają. W miejscowości stanąć mają elektroniczne mierniki prędkości.

Elektroniczne mierniki prędkości mają – zdaniem radnego powiatowego - Grzegorza Króla – poprawić bezpieczeństwo na powiatówkach. I właśnie dlatego poprosił o montaż dwóch radarowych urządzeń. Pierwsze miałoby stanąć w rejonie Krotoszyńskiej w Rozdrażewie – to okolica miejscowej szkoły. Drugie przy Pleszewskiej – konkretnie przy wjeździe do Rozdrażewa od strony Dobrzycy.

– Mierniki przyczyniają się do ograniczenie ilości kolizji i wypadków w miejscach niebezpiecznych i takich, w których należy zachować szczególną ostrożność – argumentował swój wniosek, Grzegorz Król.

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość kierowców nie przestrzega ograniczeń prędkości obowiązujących nie tylko w Rozdrażewie. I jedzie dużo szybciej niż powinna. Jest to szczególnie niebezpieczne na Krotoszyńskiej – gdzie przy wspomnianej już szkole jazda autem nie powinna być szybsza niż 40 km/h.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE