Reklama

Rolnicy będą mogli sprzedawać bez opłat w Koźminie. Jest tylko jeden warunek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Rolnicy będą mogli sprzedawać bez opłat w Koźminie. Jest tylko jeden warunek  - Zdjęcie główne

Rolnicy będą mogli sprzedawać bez opłat w Koźminie. Jest tylko jeden warunek | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteś rolnikiem? Chcesz sprzedawać produkty bez opłat? Rada Miejska w Koźminie Wlkp. wyznaczyła miejsce i warunki

Reklama

Koźmin Wlkp. Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim radni podjęli uchwałę w sprawie wyznaczenia miejsca do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.  Uchwalono też regulamin określający zasady prowadzenia sprzedaży.

Koźmin. Rolnicy zwolnieni z opłaty

Miejscy rajcy w drodze uchwały wyznaczyli miejsce do prowadzenia handlu w piątki i soboty. Uchwała dotyczy rolników oraz ich domowników. Już od 18 lutego rolnicy będą mogli prowadzić sprzedaż bezpośrednią swoich produktów w piątki i soboty na targowisku przy ul. Krotoszyńskiej.

Jakie warunki trzeba spełniać by sprzedawać bez opłat? 

- Ta forma sprzedaży jest - w te dni - ustawowo zwolniona z opłaty targowej. Zgodnie jednak z przyjętym przez Radę Miejską regulaminem rolnik ma obowiązek wcześniej zgłosić chęć sprzedaży w Urzędzie Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski telefonicznie (62 72 19 330) lub na adres [email protected] - informuje miasto.

Do wyznaczenia takiego miejsca rada gminy została zobowiązana Ustawą z dnia 29 października 2021 r. o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy