39-letni strażak z OSP Żerniki w powiecie kaliskim zasłabł podczas ćwiczeń w komorze dymowej. Mimo, że natychmiast udzielono mu pomocy, druha Marcina nie udało się uratować. Dramat rozegrał się wczoraj o poranku (27 kwietnia) w Ostrowie Wlkp.
Wyrazy współczucia dla najbliższych druha zaczęły płynąć od strażaków z całego kraju. W wielu jednostkach o godz. 18.00 postanowiono oddać hołd zmarłemu. Kolegę upamiętnili także strażacy z naszego powiatu.
Oddając hołd zmarłemu, punktualnie o godzinie 18:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, wspólnie z druhami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie, przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych uczcili minutą ciszy pamięć śp. druha Marcina Raczyka, który odszedł na wieczną służbę, wypełniając słowa roty ślubowania - podkreśla st. ogn. Bartosz Górka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
I dodaje:
Dziś cała strażacka społeczność łączy się w bólu z rodziną zmarłego kolegi, składając wyrazy współczucia i żalu. Cześć Jego pamięci!
Komentarze (0)