Reklama

Przez 20 lat miał znęcać się nad żoną. Został tymczasowo aresztowany

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Przez 20 lat miał znęcać się nad żoną. Został tymczasowo aresztowany  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 46-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego przez 20 lat miał znęcać się nad swoją żoną fizycznie i psychicznie. Kobieta w końcu zdecydowała się poprosić o pomoc.

Reklama

Policja, pod nadzorem prokuratury, prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się nad żoną, jakiego miał dopuścić się mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się nad żoną  

Jak przekazuje Maciej Meler - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, 46-latkowi postawiono zarzut znęcania się nad żoną. 8 lutego Sąd Rejonowy w Krotoszynie - po zapoznaniu się z wnioskiem prokuratora oraz materiałem dowodowym - zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mieszkańca powiatu krotoszyńskiego.

 

W oparciu o poczynione  ustalenia śledczych, zarzuca mu się, że w okresie od 2001 roku do 13 listopada 2021 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Kontrolował jej rozmowy telefoniczne, wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi. Używał przemocy, kopiąc po pośladkach - również, gdy była w ciąży - informuje prokurator Meler.

Jak twierdzi prokurator, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego był brutalny wobec swojej małżonki. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna miał uderzać kobietę w okolice głowy, wykręcać ręce, rzucać o kostkę brukową, nie wpuszczać do domu, zastraszać i poniżać. Ponadto - jak przekazuje prokurator - w listopadzie minionego roku 46-latek miał dusić pokrzywdzoną, czym spowodował u niej otarcia skóry. 

46-latek groził żonie spaleniem domu, wyśmiewał jej religijność, podporządkowywał ją sobie - przez pozbawianie środków finansowych, wystawiając jej rzeczy osobiste przed dom - groził wyrzuceniem z mieszkania - wylicza prokurator Meler. 

Z ustaleń śledczych wynika także, że podejrzany miał zmuszać kobietę do odbywania stosunków seksualnych. 

Podejrzny o znęcanie się nad żoną 46-latek został tymczasowo aresztowany 

Postępowanie jest w toku. Jak wyjaśnia Maciej Meler - mając na względzie zapewnienie prawidłowego jego przebiegu - zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE