Reklama

Protest kobiet w Koźminie Wlkp.: Walczymy o wolność wyboru [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Protest kobiet w Koźminie Wlkp.: Walczymy o wolność wyboru [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkaset osób zgromadziło się na koźmińskim targowisku, by wziąć udział w proteście i wyrazić swoje niezadowolenie z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Jeszcze tego samego dnia, na ulice wielu miast, wyległy kobiety, by zaprotestować przeciwko temu orzeczeniu i prawu, które odbiera im stanowienie i decydowanie o nich samych.

O swe prawa walczą także mieszkanki powiatu krotoszyńskiego oraz ich koledzy, partnerzy, mężowie, ojcowie i dziadkowie. Na krotoszyńskim rynku, przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, protestowały już mieszkanki Krotoszyna. Kolejna manifestacja zaplanowana jest na jutro.

Dziś z kolei o godz. 18.00, na koźmińskim targowisku, w proteście przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, zgromadziło się kilkaset osób.

 

Żaden akt prawny nie powinien ingerować w ludzkie sumienie. Protest nie ma na celu popierania aborcji i należy to wyraźnie zaznaczyć. Protest ma uświadomić rządzącym, że pewne kwestie każdy człowiek powinien i ma prawo rozstrzygać w zgodzie z własnym sumieniem. O tę wolność wyboru właśnie walczymy – zwracali uwagę organizatorzy koźmińskiego protestu.

 

Protestujący z koźmińskiego targowiska, przeszli ulicami miasta, wygłaszając liczne hasła m. in. nawołujące rząd do rezygnacji czy przywrócenia kobietom należnego im prawa decydowania o swoim ciele. Marsz, w którym wzięło udział wielu młodych ludzi przeszedł przez koźmiński rynek, a następnie ulica Borecką, Jana Pawła II, Klasztorną i zakończył swój „pochód” w centrum miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE