Reklama

Premier odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego

Opublikowano:
Autor:

Premier odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier Mateusz Morawiecki – na wniosek szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego – odwołał Łukasza Mikołaczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego.

Odwołanie Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego ma związek z decyzją Łukasza Mikołajczyka w sprawie budowy zamku w Stobnicy.

 

Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na początku grudnia złożył do premiera Mateusza Morawieckiego wniosek o odwołanie Łukasza Mikołajczyka ze stanowiska wojewody wielkopolskiego.

 

Minister Mariusz Kamiński zwrócił się do Premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Pana Łukasza Mikołajczyka ze stanowiska Wojewody Wielkopolskiego. Powodem złożenia wniosku jest utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy – poinformowano w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

BUDOWA ZAMKU W STOBNICY

Wniosek o odwołanie Łukasza Mikołajczyka miał związek z jego decyzją na tematu budowy tzw. zamku w Stobnicy prowadzonej w Puszczy Noteckiej, na obszarze Natura 2000.

 

Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk pod koniec listopada uznał ważność zgody na budowę tzw. zamku w Stobnicy, choć przeprowadzone postępowanie wykazało, że decyzja starosty obornickiego została wydana z naruszeniem prawa.

 

Zdaniem szefa MSWiA Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję sprzeczną z interesem publicznym, przez co utracił zaufanie.

 

Dziś premier Mateusz Morawiecki pozytywnie rozpatrzył wniosek Mariusza Kamińskiego i odwołał Łukasza Mikołajczyka ze stanowiska wojewody wielkopolskiego.


OŚWIADCZENIE  ŁUKASZA MIKOŁAJCZYKA 

 

"Ponad rok temu Premier Mateusz Morawiecki powierzył mi obowiązki Wojewody Wielkopolskiego. Dziś moja służba dobiega końca. 

Był to czas pełen wyzwań. Nieprzewidywalny, wyjątkowy, trudny. Czas walki z pandemią Covid-19 oraz wielu inicjatyw i projektów na rzecz Wielkopolski. To także czas budowania dialogu, pokonywania różnic i wypracowywania kompromisów. Co dzień starałem się czynić wszystko, by wzajemny szacunek, dobro publiczne i bezpieczeństwo były podstawą współpracy z każdym, z kim przez ostatni rok było dane mi się spotkać. Dziś kończę służbę Wielkopolsce z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. 

Za dotychczasową współpracę serdecznie dziękuję Premierowi, Ministrom, Parlamentarzystom i Samorządowcom z Wielkopolski, pracownikom Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, całej administracji zespolonej oraz wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować.  Doświadczenie tych relacji było dla mnie niezwykle wartościowe i jestem pewien, że pozwoli zbudować fundamenty pod moje dalsze działania w służbie Rzeczypospolitej. 

Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i rządowi Zjednoczonej Prawicy życzę wytrwałości i dalszej realizacji działań, których celem jest dobro naszej Ojczyzny."

Zdjęcie: Oficjalny FP Łukasza Mikołajczyka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE