Reklama

Pracownicy krotoszyńskiego sądu protestują i domagają się podwyżek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa i Prokuratury

Pracownicy krotoszyńskiego sądu protestują i domagają się podwyżek - Zdjęcie główne

foto NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa i Prokuratury

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w całym kraju odbywają się protesty pracowników sądów i prokuratur, którzy m.in. domagają się podwyżek. Do protestu przyłączyli się także pracownicy sądu rejonowego w Krotoszynie.

Dzisiaj o godzinie 10:00 w Warszawie rozpoczął się protest pracowników sądów i prokurator polskich. Oczywiście utożsamiamy się z tym protestem, chcemy polepszenia warunków naszej pracy, przede wszystkim chodzi o płace za wykonaną przez nas robotę. Pracujemy dla wszystkich, dla całego społeczeństwa i chcemy, by ta nasza praca była godziwie wynagradzana - mówiła jedna z protestujących pod krotoszyńskim sądem. 

Główny protest pracowników sądów i prokuratur odbywa się w Warszawie.

Postulaty protestujących pracowników sądów i prokuratur

Protestujący pracownicy sądów i prokuratur przedstawili swoje postulaty. Po pierwsze domagają się  dwunastoprocentowej podwyżki wynagrodzeń w 2022 roku dla wszystkich pracowników sądów i prokuratur. 

Zmuszeni tym wszystkim, co jest złe, przyszliśmy i będziemy głośno protestować przeciwko takim warunkom pracy i płacy. Nie zgadzamy się z tym, co proponuje nam strona rządowa. Nie zgadzamy się z tym, byśmy nadal mieli "zamrożenie", czyli żeby nasz wskaźnik wynagrodzenia wynosił zero. Żądamy podwyżki wskaźnikowej 12 procentowej (...) Nie mieliśmy możliwości pozyskania jakichkolwiek podwyżek przez osiem lat  - mówiła podczas protestu Justyna Przybylska, przewodnicząca Krajowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Ad Rem". 

Pracownicy sądów i prokuratur w Polsce chcą także skierowania skierowania do Sejmu projektu zmian do ustawy o pracownikach sądów i prokuratury, wprowadzającej powiązanie wynagrodzeń tej grupy zawodowej ze średnią płacą w gospodarce oraz ustawy o modernizacji prokuratury, zawierającej element podniesienia konkurencyjności wynagrodzeń.

Domagają się również od ministra sprawiedliwości podjęcia realnych działań w celu wykorzenienia mobbingu w sądach oraz chcą zwiększenia liczby etatów urzędników, pracowników pomocniczych, specjalistów i asystentów.

 

Popieracie protest pracowników sądów i prokurator? Uważacie, że ich postulaty są słuszne? Czekamy na Wasze komentarze.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy